PROJEKT „UČIMO - ČITAMO – STVARAMO“

Autor: Đurđica Zailac, 22. 5. 2012.

U četvrtak 17. svibnja u 17 sati u našoj je školi povodom uspješnog završetka projekta "Učimo - čitamo - stvaramo" održana prezentacija radova.

Projekt je održan po drugi put u našoj školi. U priredbi kojom su predstavljeni rezultati projekta sudjelovali su učenici 12 razreda razredne nastave naše škole, Područne škole Markovac i Područne škole Velimirovac. Organizator programa bila je naša pedagoginja Đurđica Zailac u suradnji s učiteljicama razredne nastave te djecom od 2. do 4. razreda kroz radionice koje  su utjecale na formiranje stavova djece te razvijanje intelektualnih, fizičkih i motoričkih sposobnosti.

Sve nazočne uvodnim je govorom pozdravila pedagoginja Đurđica Zailac nakon čega je riječ prepustila voditeljima priredbe Lari Knežević (PŠ Velimirovac) i Filipu Kasapoviću, 4.a.

Donosimo popis svih sudionika priredbe:
- učenica 5.a razreda Oš kralja Tomislava i učenica 3.razreda klarineta OGŠ „Kontesa Dora“  Marta Plehandžić uz kompoziciju „ Čardaš“  (voditeljstvo prof.  Ivana Krajačića te klavirska pratnja prof.  Rajka Lončarića)
-„I najmanji cvijet svijetu je potreban!“  - učenici 4. razreda PŠ Markovac  sa svojom  učiteljicom Suzanom  Mihalek
- pjesma „Krasan dan“  -  učenici 3.c razreda s učiteljicom Jelenom Šimunović
- učenici  4.b razreda - igrokaz o razgovoru ptice i drveta,  sa svojom učiteljicom Blaženkom Vrlja uz skladbu „Buđenje proljeća“
- Kako je medo na prijedlog zeca pisao pismo za Šumske novine  - učenici 2.a razreda i učiteljica Ljiljana Kubaša
- tri učenika posebnog razrednog odjela – recitacija o proljetnicama: kukurijeku,visibabi i ljubičici - sa svojom voditeljicom Ivanom Mihalj
- Kako žabice krekeću i što na sve to kaže teta roda – pjesma učenika 3.razreda PŠ Markovac s učiteljicom Tatjanom Šimunović
-recitacija Kakva je to sreća ove Zemljine kugle, ovako šarene i okrugle? - učenici 4.c razreda s učiteljicom Helenom Volner uz pratnju“ Ode radosti“
- Čemu se sve radovao jedan dječak  i što ga je rastužilo - recitacija 3.a razreda sa svojom učiteljicom Snježanom Mataija
- 3.b razred i učiteljica Matija Ravlić uz skladbu Kondorov let i Pčelica Maja
- Zašto se paun oblači kao kralj, a sokol leti u nebeske visine - učenici 4.razreda PŠ Velimirovac i učiteljica Marina Bukvić
-igrokaz o mačkama i miševima - 3.razred PŠ Velimirovac i učiteljica Zdenka Kluk

Na kraju su nam učenici 4.b razreda Vasilije Urošević i Karlo Vulić pročitali evaluacije učenika tijekom projekta koje možete pročitati u privitku.
Projekt doživljen iz perspektive učiteljica iznijele su nam svojim evaluacijama učiteljice Marina Bukvić i Ljiljana Kubaša.
Nakon priredbe održana je zakuska za sve nazočne u zbornici škole.
Također, održana je i izložba dječjih radova u holu škole koju možete vidjeti u galeriji fotografija.

Pozornicu za priredbu ukrasila je učiteljica likovne kulture Ana Milić sa svojim  učenicima. Zahvaljujemo i učitelju tehničke kulture i fizike Danijelu Rončeviću te gospodinu Ivici Martinoviću (Radio Našice) na tehničkoj podršci i ustupanju tehnike za priredbu.
Sam projekt je dobio odlične kritike, kako i od učenika, tako i od nastavnika, roditelja i gostiju.

Među mnoštvom uzvanika priredbi su nazočili:  ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Našice Blaža Pavlović Radmanović, savjetnik za slovački jezik i kulturu profesor Andrej Kuric, načelnik Policijske postaje Našice Ivica Bukvić, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Našice Mirjana Rajković, predsjednica Udruge osoba s invaliditetom Našice Gordana Blagajac, fra Celzo Vlahović, predsjednik Udruge stvaratelja u kulturi „Rima“ Jozo Flegar te profesori Osnovne glazbene škole „Kontesa Dora“ Ivan Krajačić i Rajko Lončarić.

Profesor Andrej Kuric komentirao je: "Jako lijepo osmišljeno! Svi su aktivno sudjelovali u programu, a bilo je vidljivo kako se publici program jako svidio jer su sve točke nagradili velikim pljeskom. Poručio bih vam da i dalje slušate svoje učitelje i nastavite s ovakvim radom."

Ostale fotografije se nalaze u foto-galeriji škole.

Izvor: Đurđica Zailac i Paula Kovač, 8.a