> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja

Uspjeh šahistica OŠ kralja Tomislava Našice

Autor: Vlatka Zahirović, 14. 12. 2009.

U petak, 11.prosinca 2009. godine održano je županijsko natjecanje u šahu za učenike osnovnih škola. Domaćin natjecanja  bila je OŠ „August Harambašić“, Donji Miholjac.

Natjecanje je prošlo u odličnoj organizaciji i gostoljubivosti domaćina gospodina ravnatelja OŠ „Augusta Harambašića“,a ujedno i voditelja natjecanja Vedrana Aladića, glavnog suca Zdravka Birovljevića i člana povjerenstva Vladimira Skeledžije. Na županijskom natjecanju sudjelovalo je 5 ŠŠD u kategoriji djevojčica i 5 ŠŠD u kategoriji dječaka.

Djevojčice i dječaci OŠ kralja Tomislava sudjelovali su na natjecanju. Ekipa djevojčica osvojila je 1. mjesto  i stekla pravo natjecanja  na međužupanijskom natjecanju koje će se održati 8.veljače 2010. godine u Požeško-slavonskoj županiji. U ekipi djevojčica OŠ kralja Tomislava bile su: Lucija Bušljeta, 8.d, Neomi Grgić,6.e, Dajana Lončar 8.d i  Maria Zelić,6.e. Voditelj ekipe bio je vanjski suradnik Adam Tomaić.

Ekipa dječaka OŠ kralja Tomislava je osvojila 5. mjesto. U ekipi su bili: Toni Grgurić, 7.d, Mihael Flegar,7.d, Dinko Korade,8.c, Joško Miletić,5.c i Kresić Tomica, 8.c.. Voditelj ekipe je bila je Đurđica Mašić.

Pehare i diplome je predao predsjednik Školskog športskog saveza Osječko –baranjske županije Andrija Vučković i ravnatelj OŠ „August Harambašić“Vedran Aladić.

Upoznali smo na natjecanju poznatu sportašicu veslačicu  skifa Mirnu Rajle Brođanac koja predstavlja našu zemlju na svjetskim, evropskim, mediteranskim prvenstvima.

Čestitamo šahisticama na pobjedi i želimo puno sreće u daljnjem natjecanju.

Izvor: Đurđica Mašić