Naš komentar - Možemo mi i bolje od ovoga

Autor: Blaženka Kovač, 14. 3. 2012.

Saznajte kako „dišu“ naši osmaši i u ovom članku naučite nešto korisno od njih!

Ulazim u školu. Prvo što vidim je razbijeno staklo na ulaznim vratima. Nakon što je zvonilo, ulazim u razred. Na vratima ugledam udubinu, a kvaka je u raspadnom stanju. Pokušavam sjesti na svoje mjesto, ali shvatim da je stolica pokidana. Uzimam novu, no ta je pošarana markerom. Stavljam knjige na klupu, ali ona se udubi jer je pukla. Iako se veselim suncu, moje veselje nestane kada me ono zaslijepi dok pokušavam pratiti nastavu jer su zastori pokidani…

Ponekad se zapitam, čemu sve to? Zašto ne možemo cijeniti ono što imamo u našoj prekrasnoj, novoj školi, već to sebično uništavamo? Učenici koji uništavaju imovinu ne razmišljaju o generacijama poslije njih kojima će školska imovina biti potrebna. Ne razmišljaju ni o troškovima koje zadaju školi, a ni o svojim obiteljima  koje moraju nadoknaditi štetu.

To se posebno odnosi na automat za slatkiše koji je već dvaput ovoga polugodišta bio razbijen, a čiji je popravak izuzetno skup. Iskoristimo novac, umjesto za popravke uništene imovine, za nabavu nastavnih sredstava i materijala kako bi nastava bila uspješnija i zanimljivija!
Naša imovina i naše učionice,a time i naša škola mogu biti ljepše, očuvanije i uređenije kad bi svi učenici zajedno vodili malo više brige o prostoru u kojem provode pola svojega dana.
Ovoga tjedna naše su učionice s južne strane dobile nove pomične zastore. Investicija je to koja bi svima nama trebala boravak u učionicama učiniti ugodnijim, a same učionice ljepšima. Potrudimo se očuvati ih kako bi nam što duže poslužili!

Potrudite se da naše hodnike i učionice krase samo poučni sadržaji poput nekih lijepih panoa koje su uz pomoć svojih učenika uredile naše vrijedne učiteljice: Martina Strapač – Svjetski dan matematike, Ana Katruša – Dan sv. Patrika, Gordana Cvijetović – Korizma i Križni put, koje možete razgledati u holu naše škole.

Stoga poslušajte i druge poruke naših osmaša:
          „Jednoga dana ovim će hodnicima hodati naša djeca, čuvajmo ih za njih!“ (Marin Vuković, 8.c)
      „Nemojte uništavati školsku imovinu jer time uništavate i svoju okolinu!“ (Sebastijan Đurinski, 8.c)
       „Ne radi u školi ono što ne radiš ni u svojoj kući.“ (Tomislav Ivančić, 8.c)
       „Prije nego što počneš uništavati drveni namještaj, razmisli o posljedicama za sva živa bića. Svako uništeno stablo  nekad je bilo dio šume koja je dom mnogim bićima.“ (Tena Dudjak i Dora Dragić, 8.c)

Izvor: Paula Kovač i Matea Amidžić, 8.a