Održano Županijsko natjecanje u šahu za osnovne škole

Autor: Blaženka Kovač, 5. 3. 2012.

Učenici Osnovne škole  kralja Tomislava Našice ostvarili su još jedan veliki športski uspjeh. U srijedu, 14. prosinca 2011. godine održano je Županijsko natjecanje u šahu za učenike osnovnih škola.

Domaćin natjecanja  bila je OŠ „August Harambašić“ Donji Miholjac. Natjecanje je prošlo u odličnoj organizaciji i gostoljubivosti domaćina gospodina ravnatelja OŠ „Augusta Harambašića“, a ujedno i voditelja natjecanja Vedrana Aladića, glavnog suca Zdravka Birovljevića i člana povjerenstva Vladimira Skeledžije. Natjecatelje je pozdravio i otvorio natjecanje ravnatelj osnovne škole Vedran Aladić. Na Županijskom natjecanju sudjelovalo je pet ŠŠD u kategoriji djevojčica i pet ŠŠD u kategoriji dječaka.
U konkurenciji dječaka prvo je mjesto zauzela ekipa Osnovne škole kralja Tomislava iz Našica, a konačan rezultat je bio sljedeći:

1. OŠ kralja Tomislava, Našice, ŠŠD „Tomislav“, Našice
2. OŠ „Matija Gubec“ Piškorevci, ŠŠD „Ratar“, Piškorevci
3. OŠ Frana Krste Frankopana Osijek, ŠŠD Frankopan, Osijek
4. OŠ „August Harambašić“, Donji Miholjac, ŠŠD „August Harambašić“, D. Miholjac
5. OŠ „Bijelo Brdo“, Bijelo Brdo, ŠŠD Polet, Bijelo Brdo

Osvojili su 1. mjesto  i stekli pravo natjecanja  na Međužupanijskom natjecanju koje će se održati sredinom veljače 2012. godine u Požegi. Ekipu OŠ kralja Tomislava Našice činili  su: Neomi Grgić, 8.e, Joško Miletić, 7.c, Paula Njegovanović Ocelić. 4.a, Bruno Šimunek, 5.d i  Ivan Teskera, 8.e.
Voditelj ekipe bio je vanjski suradnik Adam Tomaić i Đurđica Mašić.
U konkurenciji pet najboljih ženskih ekipa iz Osječko-baranjske županije redoslijed je sljedeći:

1. OŠ „August Harambašić“, Donji Miholjac,  ŠŠD „August Harambašić“, D. Miholjac
2. OŠ „Matija Gubec“ Piškorevci,  ŠŠD „Ratar“, Piškorevci
3. OŠ Frana Krste Frankopana Osijek,  ŠŠD Frankopan, Osijek
4. OŠ „Vladimir Nazor“, Čepin,  ŠŠD „Nazor“, Čepin
5. OŠ Dore Pejačević, Našice,  ŠŠD „Mladost“, Našice

Pehare i diplome je uručio natjecateljima ravnatelj OŠ „August Harambašić“Vedran Aladić.
Čestitamo natjecateljima na pobjedi i želimo puno sreće u daljnjem natjecanju.

Izvor: Đurđica Mašić