„Zajedno možemo više“

Autor: Blaženka Kovač, 28. 2. 2012.

22., 23. i 24. veljače petim je razredima naše škole održano  predavanje u sklopu programa „Policija u zajednici“.

Tema predavanja bila je prvenstveno  prevencija i alternativa. Policajac je petašima uz pomoć prezentacije objasnio njihove policijske uloge te ih upozorio na one osnovne zakone, kao što su npr.  zabrana konzumiranja alkohola, cigareta ili droge, zabrana izlazaka maloljetnim osobama nakon 23 sata bez pratnje neke odrasle osobe, zabranjen vandalizam i drugo.

Učenici su naučili da , iako policajci ponekad izgledaju jako strogo, oni su tu prvenstveno kako bi nas zaštitili i osigurali naš život.

Poslije govora policajca, učenici su ga smjeli pitati što god im nije bilo jasno. Nakon završetka predavanja upitali smo jednog učenika 5.b razreda, Dennisa Duvnjaka, nekoliko pitanja:
-    Kako ti se svidjelo ovo predavanje?
-    Pa jako mi se svidjelo, bilo je stvarno super!

-    Jesi li možda naučio nešto novo?
-    Naravno.  Naučio sam da se ne trebamo bojati policije i da je uporaba alkohola, cigareta ili droga strogo zabranjena, ali i jako štetna!

Zahvaljujemo policijskim službenicima što svojim zanimljivim predavanjima poučavaju naše učenike kako spriječiti neželjena ponašanja i radujemo se njihovom ponovnom dolasku.

Izvor: Veronika Suk, 8.c NOVINARSKA SKUPINA