Maškare u OŠ kralja Tomislava

Autor: Blaženka Kovač, 22. 2. 2012.

Danas 21. veljače našom je školom zavladalo pravo pokladno ozračje. Uz pjesmu i ples, izabrali smo najbolje maske škole, počastili  se krofnama i dobro se zabavili.

Nakon odabira najbolje maske razreda, pod velikim je odmorom održan izbor najboljih maski razredne i predmetne nastave.
Program je vodila učiteljica glazbene kulture Katarina Bukvić.

Budući da su se mnogi naši učenici zaista jako potrudili oko svojih maski, naš ocjenjivački žiri nije imao lak posao.

Nakon predstavljanja najboljih maski razreda, ravnateljica Vlatka Zahirović („disko-diva“), psihologinje Ana Kuric  („gatara“) i Ivana Mihalj („doktorica“) te knjižničarka Ivana Ostrički („dobra vila“) odlučile su se kome će dodijeliti nagrade.

Za to vrijeme zabavljale su nas naše učenice Jelena Gerendaj s pjesmom „Fireflies“ , Veronika Suk koja je otpjevala pjesmu „Život je maskenbal“  te Ritmička skupina „Našičko sunce“ sa svojom plesnom točkom koju su uvježbali uz svoje mentorice Đurđicu Zailac i Blaženku Vrlja.

Napokon smo doznali i pobjednike koje je nagradila ravnateljica Vlatka Zahirović:
RAZREDNA NASTAVA:

3.    MJESTO – mladenka iz 1.a razreda
2.    MJESTO – Rimljanin iz 2.a razreda
1.    MJESTO – navijačica iz 3.a razreda

PREDMETNA NASTAVA:

3.MJESTO – mačka iz 5.b razreda
2. MJESTO – Arapin iz 6.a razreda
1. MJESTO – gospodin iz 5.a razreda

Za najbolje maskirane učiteljice nagradu je dobilo „Lovačko društvo“.

Čestitamo svim nagrađenima i zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima koji su svojim kreativnim i duhovitim maskama učinile ovogodišnje maškare u našoj školi nezaboravnima!
Kako su u cijelosti izgledale naše maškare te fotografije maski po razredima koje je prikupila naša Novinarska skupina pogledajte u Galeriji fotografija.

„Pustinjski duo“:  Matea Amidžić i Paula Kovač, 8.a

Izvor: NOVINARSKA SKUPINA