Božićna svečanost u OŠ kralja Tomislava

Autor: Blaženka Kovač, 30. 12. 2011.

U četvrtak 22. prosinca u našoj se školi okupilo mnoštvo učenika, učitelja, roditelja i dragih nam gostiju kako bi svi zajedno uživali u božićnoj priredbi.

Na samom početku sve nazočne ugodnim je govorom dobrodošlice pozdravila ravnateljica Vlatka Zahirović.

Nakon uvodnih skladbi priredbu su najavili voditelji Veronika Suk, 8.c i Mateo Uremović, 8.a.

U pjesmi, plesu, recitacijama, glumi na pozornici su se izmjenjivali sudionici, od onih najmanjih do nešto starijih:
Tiha noć – instrumental ( Ivona Stošić, 8.e)
 Tiha noć, a cappela – Zbor OŠ kralja Tomislava pod vodstvom nastavnice glazbene kulture Katarine Bukvić
Tama je svud  - Tomislav Stošić, 6.a (učiteljica Brankica Pavić)
Spavaj mali Božiću - 1.a i 1.b (glazbena pratnja trio klarinet: Marta Plehandžić, Zita Njegovanović  Ocelić, Paula Njegovanović Ocelić)
Božić ljubav daruje  -  1.a i 1.b
 Svjetlo nade - učenici 2. a: Božica Bjelokapić, Magdalena Strmečki, Karla Brkić, Dorijan  Sokol, Klara Lukačević, Luka Čatić, Martina Krnjak, Tamara Stanković
 Mali zbor Slovaka iz Markovca  (voditeljica nastavnica slovačkoga jezika Ana Marošević)
Pahuljice  ( Ivan Zahirović, Beata Zavada, Zita Njegovanović  Ocelić, Lucija Vučemilović Jurić)

Božićna obiteljska idila - igrokaz
Eva: Lea Horvatek;  Marko: Denis Duvnjak; otac: Dino Torlaković; majka: Monika Vulić; Zvonimir: Luka Hvizdak; Ivan: Kristijan Rajs; Ana: Marta Štajhofer;  Marta: Marta Plehandžić; Ljepotica: Laura Banaj; vojnik: Mario Jusup;  bogataš: Luka Miškulin; nogometaš: Stjepan Strmečki; anđeli: Izabela Baričević, Ema Komjetan, Ivana Javorček, Vlatka Bestvina (učiteljica Branka Turza)

11.    Rock-zvončići - Zbor OŠ kralja Tomislava
12.    Novogodišnji ča ča ča – Ritmička  skupina ''Našičko sunce'' (voditeljice Đurđica Zailac i Blaženka Vrlja)
13.    Božićni dnevnik  -  Petra Alajica i Robert Katavić, 5.c (učiteljica Vesna Kovačević-Tomić)

Za kraj priredbe glazbenim izvedbama počastili su nas članovi Tamburaškog orkestra OGŠ „Kontesa Dora“ pod ravnanjem Marine Kopri.

Među dragim gostima bio je i fra Antun Dodić.
 Priredbu je osmislila i pripremila vjeroučiteljica Barbara Špoljarić. Tehnička podrška kao i svake godine bio je školski domar Goran Đomešić.
Kako je priredba izgledala možete pogledati na fotografijama.

Izvor: Novinarska skupina