Naši učenici na „Susretu pjesnika“

Autor: Blaženka Kovač, 17. 11. 2011.

U subotu 12. studenoga 2011. upriličena ju književna večer pod nazivom „Susret pjesnika„  koja je održana u koncertnoj dvorani Dvorca Marka Pejačevića, a odazvali su se pjesnici iz cijele Slavonije.

Sudjelovali su i učenici naše škole i PŠ Markovac koje je pozvao organizator manifestacije Udruga stvaratelja u kulturi „RIMA“, Našice – književna sekcija. Svoje pjesničke radove prezentirali su učenici naše matične škole: Nikolina Pavić, 6.a  s radovima Moja želja i Ispaćeno lice i Tena Dudjak, 8.c  s pjesmama Gledala sam zvijezde i Prijatelji i ja.  Mentorica im je bila njihova učiteljica hrvatskoga jezika Brankica Pavić.S radovima pisanim na slovačkom i hrvatskom jeziku  predstavili su se Ivan Djedović, 8.a i Patrik Šimašek, 8.a  s radom Moje Chorvatsko/Moja hrvatska, te učenici 4. razreda iz Markovca Tena Horvatović,  Monika Ivanek,  Mateo Budoš, Lorena Prišć, Mirta Sabo i Josip Duvnjak s temom Zimski ugođaj. Učenike je pripremila učiteljica slovačkoga jezika Ana Marošević. Nastupili su i brojni gosti iz gradova i sela Istočne Hrvatske, kao npr.  Udruga „Vers“, Belišće, Udruga „Berislavić“, Slavonski Brod, Udruga „Poezijski album“, Čepin, Pjesnička sekcija HKD-a Feričanci, Udruga hrvatskih branitelja – književna sekcija – Đurđenovac, Centar za mir i nenasilje, Osijek, Pjesničko društvo „Antun Ivanušić“, Osijek, „Riječ ravnice“, Đakovo i domaćin Udruga „RIMA“  - književna sekcija, Našice  te samostalni pjesnici iz Rešetara, Nove Gradiške i dr.

Publika je uživala u širokom spektru poezije na temu djece, unuka, baka, mladih, ljubavi, prijateljstva do tema o prirodnim ljepotama Slavonije. Glavni organizator gosp. Jozo Flegor na kraju večeri zahvalio je svim sudionicima i naglasio da se Slavonija može ponositi svojim pjesničkim talentima, a našim učenicima čestitao na uspješnom nastupu i poželio da budu ustrajni u svom stvaralačkom radu. Njegove riječi  popratio je Slavko Vukšić ,uzvanik večeri, koji je, pažljivo prativši nastupe, naglasio kako podržava ovakve susrete koji ga oduševljavaju  te je zaželio da ovakvih manifestacija bude i sljedećih godina.

Izvor: Učiteljica Ana Marošević i Dora Dragić, 8.c NOVINARSKA SKUPINA
Radovi_na_slovackom.doc (53.50 KB)