Gostovanje urednika „Modre laste“ u našoj školi

Autor: Blaženka Kovač, 13. 10. 2011.

U ponedjeljak 10. listopada 2011. godine našu školu posjetio je urednik časopisa „Modra lasta“ Borna Lulić.

U nekoliko uvodnih riječi predstavio nam se još jedan
važan gost naše škole. Edukativno predavanje o nastajanju časopisa i što sve sadržava te tko su ljudi koji ga čine.

,,Naslovnica svakog časopisa mora biti zanimljiva, maštovito uređena, ali i slikovita." obratio se učenicima petih, šestih i sedmih razreda. Kakvo bi to predavanje bilo da nema darivanja, stoga je urednik nagrađivao svaki točan odgovor. Govorilo se i o autorskim pravima, fotografijama koje se pomno biraju za časopis te pričama, tekstovima, nagradnim igrama. U intervjuu nam je rekao kako „Modra lasta“ postoji već 57 godina, a urednik Borna Lulić u njoj radi punih 7. Uredništvo mu je, kako kaže, zabavno i privlačno te je već u školskim danima znao prave moralne vrijednosti  i želio je promijeniti svijet. Isprva se htio baviti politikom, no odlučio se za nešto kreativnije, uredništvo. Uredništvo je samo po sebi zahtjevan posao pa radno vrijeme najčešće traje punih dvanaest sati. Dodao je kako za pripremanje jednog broja treba puna 3 tjedna rada.

Na kraju nam je zaželio puno uspjeha u školi, novinarstvu te sastavljanju
priča. Svima je bilo drago što je još jedan ugledni urednik časopisa posjetio našu školu te se svi nadamo njegovom ponovnom dolasku.

Izvor: Martina Kon, 8.b NOVINARSKA SKUPINA