Povodom Dječjeg tjedna učenici 8.e razreda posjetili gradonačelnika Našica

Autor: Blaženka Kovač, 10. 10. 2011.

Povodom Dječjeg tjedna, učenici 8.e razreda i razrednica Đurđica Mašić  iz OŠ kralja Tomislava iz Našica, posjetili su gradonačelnika Krešimira Žagara.

Gradonačelniku Krešimiru Žagaru čestitali smo rođendan. U ime razreda Monika Vuzem mu je poklonila tortu, a Valentina Povarnik bocu soka i oslikanu bocu koju je oslikao gospodin Malvić iz Zoljana. Također imali smo još jednog slavljenika u razredu i to Tomislava Malvića koji je proslavio petnaesti rođendan i dobio od razreda čokoladu Mikado. Gradonačelnik nas je počastio sa slatkišima i sokovima.

Nakon čestitki i dobrih želja, učenici su pod motom Dječjeg tjedna  „Ljubav djeci prije svega“ učenici su gradonačelniku predali prijedloge s kojima bi kažu naš grad otvorio srca našičkoj djeci i pružio svima mogućnost da se bave aktivnostima koje do sada nisu bile dostupne u gradu Našicama. Predsjednica  razreda Ivona Farkaš je u ime razreda pročitala prijedloge učenika: izgradnju skate-parka da se djeca maknu sa ulica na posebno uređen prostor namijenjen samo njima, biciklističke staze po svim našičkim ulicama i  oko Našica, oko cijelog jezera Lapovca, bazen u gradu  ili kraj jezera Lapovac s uređenom  infrastrukturom, izgradnja trim staze u velikom parku, postavljene fitnes sprave u velikom parku ili na Mendinom igralištu, osigurati mjesto za okupljanje mladih za proslave i zabave, igralište za mali nogomet na umjetnoj travi u gradu, klizalište na igralištu škole - samo neki su od prijedloga koje su učenici predali gradonačelniku.

Realizacijom nekih od predloženih projekata Našice bi obogatile ponudu ne samo djeci već svim građanima grada Našica.
Uz ugodno druženje vrijeme nam je brzo prošlo i morali smo krenuti na nastavu. Ovaj dan nam je bio lijep jer smo bili u kinu gledali film „ Gulliverova putovanja“ povodom Dječjeg tjedna i što smo posjetili gradonačelnika i s njim proslavili njegov i Tomislavov rođendan.

Izvor: Đurđica Mašić