Uspješno provedena humanitarna prodajna akcija Škole za Afriku - Etiopiju i za bolesnu djevojku Tihanu Polih

Autor: Blaženka Kovač, 26. 9. 2011.

U subotu 24.9.2011. godine u centru grada Našica ispred robne kuće učenici i  razrednici OŠ kralja Tomislava iz Našica uspješno su organizirali humanitarnu prodajnu akciju Škole za Afriku – Etiopiju  i za bolesnu djevojku Tihanu Polih.

Ivona Farkaš predsjednica Vijeća učenika škole, predložila je Vijeću učenika da se na nivou škole organizira humanitarna akcija prikupljanje dobrovoljnih priloga tijekom idućeg mjeseca po razredima koliko ko može za projekt UNICEF- a  Škole za Afriku – Etiopija, za pomoć siromašnoj djeci Afrike za besplatno školovanje i da se razredi uključe u humanitarne prodajne akcije u centru grada Našica. Naša škola već tradicionalno treću godinu  sudjeluje u tom projektu. Prije tri godine sudjelovao  je samo bivši 6.e razred, prošle godine godina sudjelovao je pet razreda s raznim humanitarnim prodajnim akcijama, a ove godine u  ovoj humanitarnoj prodajnoj akciji sudjelovalo je četiri razreda: 8.e  Ivona Farkaš, Stjepan Đanić, Andrea Rukavina, Valentina Povarnik i razrednica Đurđica Mašić, 5.c Klara Farkaš, Vanesa Kanis i razrednica Sandra Hvizdak, 8.d  Maja Galinec, Josipa Benotić, 8.a  Ivić Matea i Renata Sili. Blagajnici 6.c i 8.e razreda prikupili su dobrovoljni prilog u razredu od učenika.

Jedan dio  novac ide za UNICEF –ov  projekt Škole za Afriku za siromašnu djecu Afrike – Etiopije. Želimo im pomoći olakšati život tako da im omogućimo besplatno školovanje, knjige, bilježnice, školski pribor, klupe, stolice,  izgraditi sanitarne čvorove, spremnike za vodu, škole…
Radio Našice  pokrenuo  je humanitarnu akciju prikupljanja pomoći obitelji Polih i na prijedlog Ivone Farkaš da se humanitarci ove škole priključe toj lijepoj gesti. Mi, mali humanitarci i Radio Našice pozvali smo sve  ljude  dobre volje da pomognu Tihani, dođu u subotu u centar  grada ispred robne kuće, gdje su mogli dati dobrovoljne priloge ili kupiti kolače, pecivo, jabuke, povrće, narukvice, oslikane bočice, igračke…također humanitarnu uplatu možete izvršiti na broj tekućeg računa br. 32 00 93 67 08 u Reiffeissen banci.
Tihana Polih, 18-godišnja djevojka iz Valenovca, koja boluje od  „složene cijanotične srčane greške“ zbog koje hitno mora na operaciju. Ovaj složeni operativni zahvat moguće je obaviti jedino u austrijskom Linzu. Za potrebe boravka majke u Linzu, koja s Tihanom mora ići kao pratnja, neophodno je osigurati novac za troškove smještaja i prehrane.

Za Škole za Afriku do sada  je 8.e razred prikupio dobrovoljnim prilozima 400.00 kuna, u razredu su učenici skupili dobrovoljni prilog od 125,00 kuna. Učenici 6.c razreda zajedno sa svojom razrednicom Anom Petrošević skupili su 101,00 kunu kao dobrovoljni prilog.  Na ovoj humanitarnoj prodajnoj akciji prikupljeno je 600, 00 kuna od prodaje kolača, peciva, jabuka, narukvica, staklenih bočica, igračaka…za Škole za Afriku i sve skupa sada imamo  1226,00 kuna.
Za Tihanu Polih u ovoj akciji skupili smo 612.00 kuna i Tihani želimo uspješnu operaciju i brz oporavak.
Zahvaljujemo svim roditeljima i učiteljima koji su ispekli kolače, lepinje, također svim sponzorima koji su nam poklonili jabuke, gospođi Anđi Kovač iz Našica, pekarama Urbarija Kolji Kolđeraju iz Našica i  pekari Papuku d.o.o. Našice, Gradu Našicama koji su nam osigurali štandove. Velika hvala svim dobrim ljudima koji su dali dobrovoljni prilog ili su kupili nešto od proizvoda.

Izvor: Đurđica Mašić