Vijesti iz područne škole Markovac

Autor: Blaženka Kovač, 20. 9. 2011.

Područna škola Markovac je također obilježila Hrvatski Olimpijski dan.
Učiteljice razredne nastave Zdravka Peić, Tatjana Šimunović, Suzana Mihalek, Katarina Marks i učiteljica slovačkog jezika Ana Marošević su pripremile za učenike zanimljive sportske igre.

Iako su svi bili u bijelim majicama učenici su se podijelili na četiri skupine po bojama
( plava, zelena, crvena, žuta ) koje su se međusobno natjecale. Natjecali su se u trčanju, u povlačenju lopte kroz noge, u štafeti s knjigom, u ubacivanju kartica u kutiju, u čitanju sportskih novosti ( na hrvatskom i slovačkom jeziku ) i sl.

Na kraju su zaigrali igre poput „Kalilo se kalilo“ a također i slovačke dječje igre kao „Zlata brana“,  „Kompotova hra“ ( igra kompota ) i dr.

Vrijeme je bilo lijepo, raspoloženje odlično a djecu je bodrilo sunce. Moramo dodati da su ih poticali i majstori koji su postavljali dva velika nova prozora u hodniku škole.
    Svi su se trudili, pa i oni najmanji, postići dobre rezultate. Boje su na kraju bile izjednačene.

A tko je bio pobjednik? Pa sva djeca iz Markovca. Svi su bili prvi i u prvom planu, pa su tako svi dobili malu zasluženi nagradu, olovku za školu.

Najvažnije je bilo da su  se učenici u današnje kompjutorsko doba dobro razgibala i zabavila sportskom aktivnošću.

Izvor: Ana Marošević