Učenici 8.e razreda posjetili Poučni park za edukaciju djece i odraslih kod obitelji Bizik povodom Europske godine volonterstva 2011. go

Autor: Blaženka Kovač, 20. 9. 2011.

Dana 16. rujna 2011. godine, predstavnici  8.e razreda OŠ kralja Tomislava, Našice,  predsjednica razreda Ivona Farkaš, Ivan Teskera, Matko Benić i razrednica Đurđica Mašić povodom Europske godine volontiranja  posjetili su Poučni  park za edukaciju djece i odraslih kod obitelji Bizik.

Europska unija proglasila je 2011. godinu  Europskom godinom volontiranja kako bi odala priznanje dosadašnjim volonterima i volonterkama, ali i dodatno milijune stanovnika Europske unije koji volontiranjem omogućuju drugima učenje, bolji život, usvajanje novih vještina i sposobnosti.

Republika  Hrvatska pridružila se na različite načine obilježiti Europsku godinu volonterstva, a kruna događanja će biti 21. rujna 2011. godine kada će se organizirati velika akcija „ HRVATSKA VOLONTIRA“  i koja će se istovremeno događati u svim gradovima  Hrvatske također i mi smo se kao razred pridružili toj akciji.

Već tradicionalno svake godine sakupljamo hranu za  obitelj Bizik i ove godine  vrijedni učenici i roditelji sakupili su oko 80 kg hrane: žita, soje, ječma, jabuka, tikvica i bundeva…  i odvezli u Poučni park za edukaciju djece i odraslih kod obitelji Bizik. Gospođa i gospodin Bizik su bili oduševljeni s našim dolaskom i hranom koju smo donijeli za predivne životinje.

Obitelj Bizik odmah nam je izašla u susret te su nam pokazali kako hrane životinje, mi smo im u tome pomogli te smo hranili konje, dikobraze, nojeve  i majmune…

Majmuni su bili oduševljeni tikvicama koje su pojele s guštom, dok smo se malo uplašili dikobraza kada je pokazao svoje oštre bodlje. Uživali smo sat vremena kod obitelji Bizik pomažući im u hranjenju životinja i u svakodnevnim aktivnostima.  Na kraju izlaska, družili smo se s zmijama s kojima smo se slikali prije nego su ih stavili na spavanje. Na kraju obilaska Poučnog parka  zaželjeli smo laku noć svim životinjama te se pozdravili s obitelji Bizik koja nam se zahvalila za hranu  i rekli da ćemo ih posjetiti još jednom ove školske godine te krenuli doma. Predivan kraj savršenog dana.
Zahvaljujemo se učenicima i roditeljima koji su darovali hranu za životinje.

Izvor: Đurđica Mašić