Suradnja OŠ kralja Tomislava Našice i Udruge za fizioterapiju,prevenciju, promicanje i zaštitu zdravlja Našice

Autor: Đurđica Zailac, 15. 9. 2011.

Učenici 5.a razreda, zajedno s učiteljicom  povijesti Sandrom Hvizdak, posjetili su humanitarnu akciju „Fizioterapeuti pomažu djeci“ koju je u centru Našica prvi put organizirala Udruga za fizioterapiju, prevenciju, promicanje i zaštitu zdravlja Našice „Fizioterapeut Našice“.

Na taj način obilježen je Međunarodni dan fizikalne terapije.
Predsjednik Udruge, Gabrijel Hmura, objasnio je da ovim putem udruga želi  prikazati jedinstvenu ulogu fizioterapeuta u zdravom razvoju djeteta. Djeca puno vremena provode za računalom i zbog toga su odlučili djecu izvesti u prirodu, na svježi zrak te im pokazati  program vježbi za prevenciju deformiteta stopala, donjih ekstremiteta i kralježnice, prevencije lošeg držanja uslijed nošenja teških torbi (kifoza, skolioza), vježbe na Pilates lopti te vježbe za jačanje ekstremiteta. Predsjednik Hmura također je naglasio da Udruga tijekom školske godine planira proći našičkim školama i ovu akciju pretvoriti u projekt. Ističe da su organizirali i besplatne masaže  za Dane slavonskih šuma.
Nazočne je pozdravio ravnatelj  OŽB Našice Dr Hrvoje Šimić.

Učenici su zaista uživali u programu vježbi.
Neki od njih  dali su  svoje komentare:
Lara Vanevski:“Bilo mi je jako lijepo i htjela bih da se ovaj projekt ponovo pojavi!“

Luka Hvizdak: „Najbolje mi je bilo kad smo se igrali Pilates loptom! Volio bih da dođu ponovo.
Izabela  Herman: “ Najviše mi se svidjelo kad smo bili na strunjači. Još bih jednom tako.“

Mihael Tomić: „Osjećao sam se dobro. Ostao bih još malo.“
 Sanela Lukačić: „Htjela bih da drugi put dođu u našu školu i da još više vježbamo da nam bude zanimljivo.“

Lea Horvatek.: „Bilo je zanimljivo, jedino bih promijenila jednu sitnicu-voljela bih da je bilo više vremena!“

Tea Ferčec:“Ovo će mi pomoći da se više skoncentriram na rad.“
Ana Brkić:“Opet bih voljela da sutra imamo isto. Fizioterapeuti  su prema nama bili  jako dobri, dragi i nježni.“

Hrvoje Vulić:“Sve 5!
Xxx:“ Nije mi se svidjela bol u leđima!“

Stjepan  Srmečki: „ bilo mi je lijepo, a posebno mi se svidjelo kad smo bosi hodali oko fontane. Dodao bih da m i je bilo dobro i natjecanje između petih razreda iz OŠ kralja Tomislava i  petih razreda OŠ  Dore Pejačević.“
Na kraju je razredu  predsjednik G. Hmura učenicima uručio  Pilates loptu kako bi i dalje nastavili s vježbanjem i  tako promicali zdrav način života.“

Izvor: Đurđica Zailac