Predsjednik Mesić posjetio našu školu

Autor: Vlatka Zahirović, 19. 5. 2009.

Predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić posjetio je 19. svibnja 2009. godine Osnovnu školu kralja Tomislava u Našicama. Učenici i nastavnici škole pod rukovodstvom ravnateljice Blaženke Kapetanović priredili su predsjedniku Mesiću i gostima prigodni program dobrodošlice.

Uz predsjednika školu su posjetili

Krešimir Bubalo župan Osječko-baranjske županije

Slavko Vukšić našički dogradonačelnik

Borislav Vučković, savjetnik Predsjednika za društvene i humanitarne djelatnosti

Siniša Tatalović, savjetnik Predsjednika za politički sustav

Saša Perković, savjetnik Predsjednika za nacionalnu sigurnost

Izet Aganović, savjetnik Predsjednika

Mirjana Pavoković, pomoćnica savjetnika za gospodarstvo

Helena Kasanić, pomoćnica savjetnika za gospodarstvo i

Vladimir Šišljagić, zastupnik Hrvatskog sabora.

Ravnateljica škole Blaženka Kapetanović pozdravila je predsjenika Mesića i ostale cijenjene goste. U pozdravnom govoru ravnateljica je rekla kako je posjet Predsjednika iščekivan s nestrpljenjem te ispričala anegdotu koja govori o tome kako je do ovog posjeta došlo: "Prijavili smo se na likovni natječaj Zamisli jedan svijet – Peking 2008. Poslali smo 480 radova. Prva nagrada bila je put u Peking, druga nagrada odlazak razreda u Gardaland. Počela je i olimpijada, a mi nismo dobili odgovor. Počela je nova školska godina i stigao je jedan ogromni paket pisama gdje je svaki učenik dobio po dvije karte za Cinestar. Brzo smo se organizirali i odlučili otputovati s 11 vagona u Zagreb. Slavonija u malom! Jedan je učenik predložio da pozovemo Predsjednika na doček i da ga počastimo kavom na željezničkoj postaji. Stupili smo odmah u kontakt, ali zbog sigurnosnih događaja u listopadu nije bilo moguće ostvariti susret. Predsjednik je predložio da ga posjeti jedan naš razred u njegovim Dvorima, ali nisam mogla izdvojiti nijedan razred, jer ih sve jednako volim. Zahvalila sam se Predsjedniku na pozivu i odbila taj prijedlog. Ubrzo sam dobila odgovor da će Predsjednik nagraditi cijelu školu svojim posjetom kada bude imao vremena."

Slavko Vukšić, našički dogradonačelnik, pozdravio je Predsjednika u ime gradonačelnika Našica te dodao kako mu je izuzetno drago da je Predsjednik posjetio ovu školu koju odlikuje pozitivno ozračje s naglaskom na bavljenje sportom.

Dogradonačelnik Vukšić istaknuo je da škola ima sportsku dvoranu koja omogućava aktivno bavljenje sportom, a za izgradnju dvorane se zalagao i sam.

Predsjednika i goste je pozdravio i osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo kojeg je ravnateljica najavila kao vrlo dragog gosta koji je uvijek voljan pomoći školi i učenicima u ostvarenju želja.

Župan Bubalo zahvalio se na riječima ravnateljice te dodao da mu je čast i zadovoljstvo pomagati ovoj školi. "Nije problem pomagati, kad imate kome" rekao je župan Bubalo.

Ravnateljica škole najavila je predsjednika Mesića kao najljepšu nagradu za trud svih učenika i djelatnika. Predsjednik Mesić započeo je svoj govor riječima: "Ne znam jesam li ja vama nagrada, ali boravak u ovakvoj školi meni je nagrada u svakom slučaju."

Predsjednik je dalje dodao kako ga ne brine demografska slika Hrvatske kada se nađe u ovakvom okruženju, kako je ponosan na sve učenike i djelatnike škole. Istaknuo je kako su svi uspjesi učenika postignuti zaslugom njihovih učitelja jer "... ako nema dobrog i marljivog učitelja, nijedan učenik ne može sam uspjeti, ma koliko genijalan bio!"

U prigodnom programu za Predsjednika sudjelovali su zbor naše škole pod vodstvom Irene Nikičić, nastavnice glazbene kulture.

Učenice 4.b razreda otpjevale su pjesmu s eko-porukom,

a učenici 5.a razreda nasmijali su Predsjednika pjesmom "Party za ekipu".

Matea Kovačević, učenica 7.a razreda, pročitala je pjesmu o Predsjedniku koju je sama i napisala te mu je poklonila ispisanu na pergamentu, kao u doba kralja Tomislava.

Učenik Josip Lončar iz 7.c razreda poklonio je predsjedniku Mesiću sliku bubamare koju je sam nacrtao.

Predsjedniku Mesiću i ostalim visokim gostima uručene su kućice za ptice i tegle s džemom iz vlastite eko proizvodnje škole.

Nakon prigodnog programa, predsjednik Mesić posjetio je učionicu gdje su ga dočekali učenici 4.b razreda s učiteljicom Matijom Ravlić.

Učenici su postavili pitanja Predsjedniku, a iz njegovih strpljivih odgovora saznali su da je Predsjednikova prva učiteljica bila gospođa Zdenka, a omiljeni predmet mu je bio povijest. Kad je bio u njihovim godinama, Predsjednik nije baš uživao jer je trajao Drugi svjetski rat.

Nakon kratkog obilaska škole, Predsjednik se uputio u sporstku dvoranu gdje je pozdravio rukometaše RK Nexe, učenike eksperimentalnog programa sportske škole te karataše Karate kluba Nexe.

Ugodnom druženju brzo je došao kraj. Predsjednik se zahvalio na iskazanoj dobrodošlici te nije skrivao svoje zadovoljstvo uspjesima učenika i nastavnika škole. Uz pozdrave  i tople želje za ponovnim susretom predsjednik Mesić krenuo je na put.

« Travanj 2024 »