Izložba učeničkih radova s pedagoških radionica

Autor: Blaženka Kovač, 8. 6. 2011.

U utorak 7. lipnja u OŠ kralja Tomislava pod satom razrednoga odjela u obje smjene postavljena je zanimljiva izložba.

U hodnicima škole učenici razredne i predmetne nastave imali su prilike pogledati plakate koje su izradili učenici iz svih 36 razreda naše škole. Plakati su nastali kao rezultat pedagoških radionica koje je u našim razredima tijekom ove školske godine održala školska pedagoginja Đurđica Zailac. Ove školske godine ukupno je s učenicima odradila 103 radionice, a u posljednje četiri školske godine čak 363 radionice. Učenici 2.b te 4.a, b i c razreda imali su radionice verbalnog tipa tako da jedino njihovi radovi nisu mogli biti izloženi.
Najprije su radove mogli pogledati učenici i učitelji razredne nastave, a nakon njih učenici i učitelji predmetne nastave.

Prije samog razgledavanja izložbe pedagoginja Đurđica Zailac rekla je nekoliko riječi o svome radu u razredima naše škole te ciljevima održanih radionica.

„To je cilj pedagoških radionica: pomoći svakom djetetu uzrasta od 1. do 8. razreda da prepozna svoje ja, da izgradi svoje stavove, navike, mišljenje, da prepozna različita emotivna stanja i da ih nauči kontrolirati kako bi bio omiljen i uspješan u društvu, a istovremeno da se osjeća sretnim i zadovoljnim.“

Učenici su razgledavali izložbu s velikim zanimanjem i bili su ponosni vidjeti radove svoga razreda izložene u školskim hodnicima.

Pri postavljanju ove izložbe našoj pedagoginji puno su pomogli školski domari Josip Kranic i Goran Đomešić, na čemu im srdačno zahvaljuje.
    Kao učenici ove škole, zahvaljujemo našoj pedagoginji na trudu i radu na prevenciji nasilja, ovisnosti o drogama i kockanju te na poučavanju kako razviti samopoštovanje i stvoriti pozitivnu sliku o sebi.

Izvor: Paula Kovač, 7.a NOVINARSKA SKUPINA