Ritmička skupina OŠ kralja Tomislava Našice „Našičko sunce“-nastup na festivalu hobija u Našicama

Autor: Blaženka Kovač, 2. 6. 2011.

Ritmička skupina OŠ kralja Tomislava Našice, „Našičko sunce“, nastupila je na festivalu hobija 28.05. 2011. Godine.  Festival hobija tradicionalno u Našicama organizira grad Našice i Turistička zajednica  grada Našica.

Uz ostale ritmičke skupine,  različitim udrugama (voćari, vinogradari, Oldtimer klub, lovačko društvo, pčelarska udruga itd.) svoje plesno umijeće pokazala je  ritmička skupina  „Našičko sunce“ koji su izveli svoj „Afrički ples iz Gane“ pod vodstvom učiteljice Blaženke Vrlja i pedagoginje Đurđice Zailac.

Sve nazočne, oduševili su svojim nastupom, uvježbanosti, osjećajem za ritam i originalnosti. Posebno što izvedba prekida završetkom molitve za kišu, kad učenici u molitvi za kišu padaju na pod, a znak za pad daje  se velikim činelama, što čini atrakciju za promatrače. Činele je za nastup posudio prof. glazbene škole „Kontesa Dora“, Ivan Krajačić.

Za skupinu je to bio poseban doživljaj jer su po prvi put (a ipak su to učenici razredne nastave) nastupili na otvorenom prostoru. Roditelji učenika kao i ostali posjetitelji nazočni na Pejačevićevom trgu, nagradili su ih velikim pljeskom.

Izvor: Đurđica Zailac