Ritmička skupina OŠ kralja Tomislava Našice „Našičko sunce“-nastup na priredbi za Dan škole

Autor: Blaženka Kovač, 25. 5. 2011.

Ritmička skupina „Našičko sunce“ nastupila je za Dan škole s točkom „Afrički ples iz Gane“. Svojim plesom nadovezali su se na
UNICEF-ov  projekt „Škole za Afriku“  za čije provođenje ovog humanitarnog projekta u školi  zaslužan je 7.e razred i razrednica Đurđica Mašić.

Oni su svim učenicima škole osvijestili da
45 milijuna djece u Africi sanja kada će moći kao sva djeca svijeta  biti odgajani i poučavani u pravim školama. Oni nemaju školske knjige i bilježnice, satima pješače do pitke vode, ne znaju ni čitati ni pisati, siromašni su…Škole za Afriku pomažu ostvarenju vizije Nelsona  Mandele  da se svoj djeci Afrike
omogući školovanje i bolja budućnost.

Ritmička skupina „Našičko sunce“ svojim „Afričkim plesom iz Gane“
 Doveo je duh tog predivnog kontinenta u školu i pokazao ljepšu stranu čarobne Afrike.

Sve nazočne, oduševili su svojim nastupom.
Ravnateljica Vlatka Zahirović uručila je  priznanje  ritmičkoj skupini za uspješno predstavljanje škole u 2010./2011. školskoj godini, kao i voditeljicama, učiteljici Blaženki Vrlja i pedagoginji Đurđici Zailac.

O svojem nastupu učenici su izjavili:
Josipa Krnjak-Bili smo jako dobri i bilo nam je divno!Puno smo vježbali. Bili smo simpatični našim gostima u svojim neobičnim afričkim kostimima i oni su to pokazali svojim gromoglasnim pljeskom!

Vasilije Urošević-Lijepo uvježbano! Ljudi su se ponosili s nama zbog dobro izvedene točke! Ali znajte, bez muke nema nauke!
Karlo Vulić-Bi sam sretan i ponosan na cijelu ekipu! Dobro smo otplesali i dajemo obećanje da ćemo i dalje plesati ovako dobro!
Tea Šisler-Sve mi valja i sve mi je dobro!

Katarina Šprem-Bilo mi je lijepo. Svidjeli su mi se kostimi od eko-materijala-lika.

Petar Zubak-Bio sam ponosan na sve nas! Bili smo posebni, drugačiji od svih!
Gloria Lukačić- Bilo mi je lijepo što nas je gledao naš gradonačelnik, Krešimir Žagar i fra Antun Dodić (fra TONI). Mama mi je rekla da smo bili zabavni i zanimljivi!

Matija Čatić-Sretan sam jer je razglas dobro funkcionirao! Svi su nas hvalili i pljesak je bio jako glasan!
Dominik Malijurek-Bili smo glavni!Nemam prigovora! Bez greške!Bilo je jako dobro i sretan sam zbog toga! Drago mi je da su nas gledali i ravnatelji drugih okolnih škola te drugi
gosti!

Izvor: Đurđica Zailac