Održana mini biciklijada u Našicama za učenike osnovnih škola

Autor: Blaženka Kovač, 23. 5. 2011.

U nedjelju 22. svibnja 2011. godine, održana je biciklijada po Slavoniji "Tour de Slavonia " u dužini od 140 km, u organizaciji Biciklističkog kluba „Maraton Team“ iz Donjeg Miholjca.  Početak i završetak biciklijade je bio u Donjem Miholjcu, a prošao  je kroz Našice, Osijek, Valpovo i Belišće.

Ovo biciklijada održava se po treći put. Povodom održavanja biciklijade po Slavoniji „ Tour de Slavonia“  Društvo  pedagoga fizičke kulture grada Našica napravilo je mini biciklijadu za učenike osnovnih škola  od prvog do osmog razreda.  Sudjelovali su učenici OŠ Dore Pejačević, Našice  i OŠ kralja Tomislava, Našice pod budnim okom učitelja tjelesno zdravstvene kulture  Mirka Kruljca  i Đurđice Mašić .

Predvođeni učiteljima  djeca su odvozila simboličnu dionicu na Pejačevićevom  trgu i ulicama Našica. Najmlađi sudionik bila je dvogodišnja Klara Kruljac.  Nakon odvožene dionice učiteljica Đurđica Mašić je svakom natjecatelju dala  prigodni poklon – majicu „Tour de Slavonia“, sok, čokoladicu i voće.  Učenici  su dočekali natjecatelje u centru grada, ispred robne kuće. Biciklisti su u na Pejačevićev trg stigli nešto prije 12 sati, predvođeni gradonačelnikom Krešimirom Žagarom i glavnim organizatorom Sinišom Crnčanom.

Odmor su imali na trgu gdje su se okrijepili sokovima i voćem . Siniša Crnčan zahvalio se gradonačelniku, ali i drugima koji su bili uključeni u organizaciju toura i dočeka u Našicama.  Gradonačelnik Našica Krešimir Žagar redoviti je sudionik ove biciklijade   i on  je vozio cijelu dionicu dugu 140 kilometara. Biciklistima je gradonačelnik poželio dobrodošlicu u Našice.  Zahvalio je učiteljima Mirku Kruljcu i  Đurđici Mašić na animiranju našičkih osnovnoškolaca za biciklizam, kao i policiji koja osigurava i prati biciklističku karavanu cijelim putem. Na trećem „Tour de Slavonia „ sudjelovalo je više od stotinu biciklista. Projekt "Tour de Slavonia" podržavaju turističke zajednice gradova kroz koje biciklijada prolazi te Gradovi i gradonačelnici.

Na odlasku, djeca su pozdravila bicikliste i zaželjela im sretan put i da završe utrku. Veliku zahvalu ovom prilikom htjeli bi uputiti roditeljima Josipi Klanic iz Vukojevaca , dvogodišnjoj Klari i tati Nikoli Kruljcu iz Našica koji su se pridružili svojoj djeci , te time izrazila potporu i ohrabrenje da se njihova djeca bave sportskim aktivnostima. Zahvaljujemo se Mislavu Mašiću koji je pomogao pri organizaciji mini biciklijade, također i  ostalim roditeljima, bakama, djedovima koji su  doveli i bodrili svoju djecu i unuke.

Izvor: Đurđica Mašić