Dan gluhih i nagluhih osoba

Autor: Marija Ivanković, 28. 10. 2008.

Povodom Međunarodnog dana gluhih osoba u OŠ kralja Tomislava organizirano je predavanje  o osobama oštećenog sluha.

Gosti su bili predavači: dr Gordana Škorić spec.otorinolaringolog, ing. Zoran Stevanović- voditelj poslovnice  za prodaju  slušnih  pomagala  BONTECH u Virovitici-  prodružnice Split;  Blaženka Bukovac- službeni tumač znakovnog jezika gluhih Udruge gluhih i nagluhih osoba Našice i Jozo Flegar;  tajnik Udruge gluhih i nagluhih  osoba  u Našicama.

Jozo Flegar izjavljuje:

.»Neizmjerno mi je drago što  imamo tako dobru i kvalitetnu suradnju sa Oš kralja Tomislava.  Osim škola u Našicama, surađujemo i s ostalim školama na području djelovanja naše Udruge,a  to su osnovne i  srednje škole iz Orahovice i Donjeg Miholjca s 12 pripadajućih općina.Organizirali smo Školu u prirodi koju je financiralo  Ministarstvo hrvatskih branitelja, obitelji i međugeneracijske solidarnosti.

Svoj djeci smo na predavanju podijelili letak na kojemu je bila jednoručna i dvoručna abeceda. Drago mi je da  su i ostala djeca koja nemaju problema sa sluhom  prihvatili tu različitost drugih ne na ironičan, nego vrlo human i socijaliziran način. Nadam se nastavku ovako dobre suradnje. Kao dokaz svih tih  vidova dobre suradnje  bio je  poziv Udruge prema svim školama gdje su bili pozvani pedagozi koji su se odazvali u velikom broju. U  jednom konstruktivnom i radnom ozračju dogovorene su  smjernice buduće suradnje sa predloženim projeknim aktivnostima te određenim kadrovima koji će to odraditi»

Zoran Stevanović, ing.:

« Naša poslovnica djeluje na teritoriju cijele Republike Hrvatske. Do sad  smo u okviru Udruga osoba oštećenog sluha imali  prezentacije  o novitetima i slušnim pomagalima. Dostupni smo svima za suradnju od udruga do škola i drugih  institucija. Uglavnom prezentiramo novitete u domeni slušnih pomagala kao što su npr. Fm- sustav, pomagala raznih vrsta dizajna oblika i kvaliteta zvuka te dajemo obavijesti o  nabavljanju baterija.                                                    Besplatne baterije  imaju pravo svi  nabiviti preko HZZO-a«.

Dr Gordana Škorić:

«Dvanaest godina   radim kao specijalist. Svaka zdravstvena poteškoća na vrijeme se otkriva i uspješno rješava. Kontrola pacijenata je redovita, a kvalitetno  surađujemo i sa svim drugim institucijama koje rade specijalističke nalaze i drugima.»

Izvor: Đurđica Zailac