OŠ kralja Tomislava Našice- suradnja s Udrugom osoba s invaliditetom Našice

Autor: Blaženka Kovač, 17. 5. 2011.

Kao i prošle godine, i ove godine  OŠ kralja Tomislava njeguje svoju suradnju s Udrugom osoba s invaliditetom .

Voditelj radionice za prve razrede je tajnik Udruge, Mladen Došen, a realizatori radionica su  pedagoginja Đurđica Zailac u OŠ kralja Tomislava i defektologinja Snježana Šulentić u OŠ „Dora Pejačević“ .
Osim asistenata u nastavi, provode se i pedagoške radionice na temu:
Bontončić ili kako svima  biti prijatelj.
Budući da se kroz ostale razrede prošlo s tom radionicom prošle godine,
radionice su provedene u 1.a, 1.b. razredu  u Matičnoj školi i 1.razredu u Markovcu Našičkom i 1. razredu u Velimirovcu.

Ove  školske godine  to je ukupno sedamdeset i dva učenika.
Učenici su kroz vježbanje,  igru, crtanje i pisanje poruka naučili kako se prijateljski trebaju ponašati jedni prema drugima. Bez obzira na to što smo svi različiti,  imamo iste potrebe za ljubavlju, pripadanjem, slobodom, vjerom u sebe (moći kroz znanje) i zabavom.
Učenici su komentirali da im se radionica sviđa te da su naučili puno o djeci s teškoćama. Željeli bi imati još takvih pedagoških radionica.

Izvor: Đurđica Zailac