Svečanost povodom Dana škole

Autor: Blaženka Kovač, 17. 5. 2011.

U petak 13. svibnja 2011. godine svečanom smo priredbom obilježili Dan škole.

Svečanost je započela himnom u izvedbi našega školskog zbora i učiteljice Marine Hojsak.

Voditelji programa bili su Sara Mihić i Darijan Baričević.

Ravnateljica Vlatka Zahirović nas je nakon uvodnog govora naših voditelja ugodno pozdravila svojim govorom nakon čega je Bruno Zahirović izrecitirao pjesmicu ''Sreća''.

Dječji slovački zbor iz Markovca nam je otpjevao, ali i otplesao, pjesmu ''Kad si sretan'' na hrvatskom, slovačkom, engleskom i njemačkom jeziku. Također su otpjevali i Proljetnu pjesmu.

Nastavio nas je zabavljati Mali školski zbor pjesmama ''Kad se male ruke slože'' (koristeći i znakovni jezik) i ''Kauboj i indijanac''.

Sara Mihić nas je oduševila putopisom ''Slavonija''.
Naš školski zbor nam je otpjevao nekoliko prekrasnih hrvatskih tradicijskih pjesama.
Ravnateljica je dodijelila nagrade i priznanja najuspješnijim učenicima i njihovim učiteljima, onima koji su ih zaista svojim trudom i radom zaslužili.

Ritmička skupina „Našičko sunce“ otplesala je Afrički ples koji se svima svidio.
2.c razred nas je pjesmama ''Nema više Čarobnjaka kao što je bio Disney“ i „Snjeguljica mix'' podsjetio na prekrasne Disneyeve likove.

Za kraj je ponovno naš školski zbor otpjevao pjesme ''I love the way you lie'', ''The time of my life'' i plesao na pjesmu ''Push – push''.

Nakon toga voditelji su odjavili program, zahvalili svim nazočnima na posjeti našoj školi te ih pozdravili do iduće svečanosti.

Izvor: VERONIKA SUK, 7.c NOVINARSKA SKUPINA