Učenici 7.e razreda pomažu udruzi Marijinim obrocima kako bi pomogli gladnoj djeci Malavija

Autor: Blaženka Kovač, 16. 5. 2011.

Učenici 7.e razreda OŠ kralja Tomislava, Našice odlučili su novčano pomoći  udruzi „Marijini obroci“ za gladnu siromašnu djecu Malavija kako bi prikupljenim novcem omogućili  da sedmero naših vršnjaka u Malaviji jednom dnevno u školi kroz sljedeću cijelu školsku godinu dobije topli obrok za 56.00 kuna.

Učenici 7. E razreda na satu razrednog odjela odlučili su odvojiti 392,00 kune što su prikupili na humanitarnoj prodajnoj akciji koja je održana u centru grada Našica povodom Valentinova prodavajući kolače, pecivo, srca, obojane staklene boce, bočice, „krigle“ s motivima voća, srca…koje smo izrađivali na satu razrednog odjela i vjeronauka u suradnji s vanjskim suradnicima.

Na nivou škole, Stjepan Đanić i Ivona Farkaš na satu razrednog odjela  u holu škole održali su predavanje za učenike i učitelje za A i B smjenu. Prikazali su nekoliko filmova o udruzi Marijini obroci; tko ih je osnovao, kako djeluju i gdje sve pomažu u svijetu gladnoj i siromašnoj djeci.

Nadamo se da će i drugi razredi u našoj školi prihvatiti ovu ideju i svaki razred pomoći barem jednom gladnom djetetu omogućiti jedan jedini obrok zobene kaše obogaćen vitaminima na dan koji  dobiju u školi, omogućiti školovanje i spasiti jedan život djetetu u Malaviju za samo 56,00 kuna za cijelu školsku godinu.

Iz objavljenog teksta sa njihove web stranice možete vidjeti poziv za pomoć udruzi Marijinim obrocima Hrvatske:

I  ONI  ŽELE BITI SITI  I  ONI   ŽELE IĆI  U  ŠKOLU

Udruga Marijini obroci Hrvatske dio je međunarodnog projekta Mary`s Meals koji u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za djecu. Marijini obroci trenutačno hrane oko 500 000 djece u 15 zemalja. Mnoga od te djece nisu mogla ići u školu jer su morala tražiti posao ili naći neki drugi način da se prehrane. Topli obrok za njih znači da mogu ne samo preživjeti, već i učiti, napredovati i zajedno sa svojim obiteljima imati nadu u bolju budućnost. Da bi jedno dijete dobilo taj topli obrok svaki dan  kada dođe u školu tijekom cijele jedne godine potrebno je samo 56.00 kuna.

Kako smo došli na ideju da razred pomogne udruzi Marijinim obrocima i gladnoj školskoj djeci Malavija.
 Doznajte sa web stranice Marys-Meals-Croatia in VIJESTI iz ovog članka:
„Kad se male ruke slože…
 petak veljača 25 2011 by Marys-Meals-Croatia in VIJESTI

Učenici 7.E razreda OŠ kralja Tomislava iz Našica još su jedan dokaz da ne trebamo biti bogati i moćni da bismo mogli nekome pomoći. Dovoljno je imati dobru volju i veliko srce. Sa svojom razrednicom Đurđicom Mašić, svih 27 učenika aktivno sudjeluje u raznim humanitarnim akcijama i projektima. Na satu razrednog odjela, u suradnji s vjeroučiteljicom Gordanom Cvijetović, s vanjski suradnicima, roditeljima,bakama, djedovima…  izrađuju različite predmete koje kasnije prodaju u sklopu humanitarnih prodajnih akcija, skupljaju plastične boce, prikupljaju dobrovoljne priloge građana Našica, pomažu bolesnoj djeci, odraslima, sportašima, ljudima kojima je potrebna pomoć, udruzi za zaštitu životinja,ZOO vrtu obitelj Bizik, kumovi su desetogodišnjoj djevojčici iz Ekvadora kojoj su omogućili jednogodišnje besplatno školovanje, prikupljaju stari papir i tako čuvaju šume i još mnogo toga.

Tako su poželjeli pomoći i udruzi Marijini obroci. Predsjednik razreda Stjepan Đanić  objasnio je kako je došao na ideju da razred pomogne djeci Malavija. “Za udrugu Marijini obroci  čuo sam na TV-u u jednoj emisiji u svibnju prošle godine i odlučio  sam potražiti više informacija na internetu. Saznao sam čime se bave, pronašao broj i e-mail adresu. Razrednici Đurđici Mašić dao sam prijedlog da bi mi kao razred mogli sudjelovati u toj humanitarnoj akciji. Na satu razrednog odjela odlučio sam predstaviti razredu Marijine obroke i predložio sam da se i mi kao jedan humanitarni razred uključimo u tu akciju. Razred je prihvatio moj prijedlog. Nakon toga odlučili smo da nakon jedne humanitarne prodajne akcije odvojimo dio novca za Marijine obroke za gladnu djecu u Malaviju. Prikupljenim novcem omogućili smo da sedmero naših vršnjaka u Malaviju jednom dnevno kroz sljedećih godinu dana dobije topli obrok u školi.”
Marijini obroci su, kao i uvijek, oduševljeni takvim plemenitim inicijativama mladih ljudi u Hrvatskoj te još jednom od srca zahvaljuju svim školama koje su se uključile u ovaj projekt.“

Ako želite pomoći siromašnoj i gladnoj djeci Malavija dajemo Vam adresu i žiro račun:

Marijini obroci Hrvatska

Marijini obroci, Donje Svetice 46c
Telefon: 01/550 92 41
Fax: 01/233 46 16
E-mail: info@marysmeals.hr

Broj računa i primatelja:
Poziv na broj:
2011 – 075