Pronađena treća poruka i čestitka u boci od ( 6. e ) 7.e razreda

Autor: Blaženka Kovač, 12. 5. 2011.

Učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava Našice pisali su pisma, čestitali dobrim ljudima sretan Božić i Novu 2010. godinu, čestitke stavili u bocu i bacili u more, Dravu i Dunav.

Učenici su na satu zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić napisali na hrvatskom jeziku i uz pomoć braće i sestara preveli na engleski i njemački  jezik poruku i čestitku svim dobrim ljudima da ljubav, mir, bez nasilja i blagostanje  vlada u cijelom svijetu i poželjeli svima ugodne Božićne blagdane i sretnu Novu 2010. godinu, neka im se ostvare  sve njihove želje.
Poruku i čestitku poslali smo suvremenim načinom; elektronskom poštom i zamolili smo prijatelje diljem lijepe naše da čestitku i poruku stave u bocu kako bi naše najljepše želje putovale Hrvatskom na neobičan način.
Naše poruke i čestitke u Jadransko more bacio je dječak iz Kaštel Gomilice. Na sam dan  Božića poruke i čestitke u boci u Dunav bacio je ribar iz Vukovara, također nekoliko boca bačeno je u rijeku Dravu s pješačkog mosta u Osijeku.

Nakon 14 i po mjeseci pronađena je 10.4.2011.godine  i treća poruka i čestitka u boci koja je bačena u rijeku Dravu.

" Bili smo poslijepodne na izletu biciklima, malo pregledali naplavine, i uistinu se iznenadili jer smo danas našli vašu poruku u boci od Matka Benića i Domagoja Devalda.

Nažalost, stigla je samo do ušća Drave u Dunav, gdje smo je i našli u naplavini drveća.
Hvala vam na lijepim željama i ovom zanimljivom projektu koji ste u školi radili.

Primite puno pozdrava iz Aljmaša od Andreja, Davora i Mirele."

Andrej Strahinić,
                                              3.a razred OŠ „Antun Mihanović“, Osijek

Matko i Domagoj čestitali su Uskrs Andreju.

Dragi Andrej !

Drago nam je i jako smo sretni da si našao našu poruku ljubavi, mira i blagostanja u svijetu i čestitku za Božić i Novu 2010. godinu u boci  koju smo 25.12.2009. na Božić bacili u rijeku Dravu. Na satu razrednika Matko i ja  pročitali smo razredu radosnu vijest da si ti Andrej  pronašao na ušću Drave i Dunava kod Aljmaša treću poruku i čestitku u boci.
 Želimo tebi, roditeljima i tvom 3.a razredu  OŠ " Antuna Mihanovića" iz Osijeka sve najbolje za Uskrs !

Puno pozdrava od Matka Benića, Domagoja Devalda, učenika 7.e razreda i razrednice Đurđice Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice  !

Prvu bočicu pronašla je 3. siječnja 2009. godine Barbara Batalija učenica 2. razreda Osnovne škole Slatine na Čiovu, poruku su napisali Matija Pavošević i Mislav Ciboci. Bočicu s porukom je bacio dječak u Kaštel Gomilici.

Drugu bočicu s porukom blizu škole uz obalu Dunava našao je 17.3.2010. godine djed Svetlane V. koja ide u 4. razred OŠ „ Jovan Popović“ Susek nedaleko Novog Sada. Poruku i čestitku su napisale Ivona Stošić i Maria Zelić. Bočica s porukom je bačena u Osijeku u rijeku Dravu.
Htjeli smo se podsjetiti kako su ljudi u davna vremena  koristili razna sredstva za komunikaciju jer u današnje vrijeme sve se manje pišu pisma i čestitke.
Nadamo se da ćemo putem boca s porukama i čestitkom na taj način upoznati puno dobrih ljudi  i steći puno novih prijateljstava putem dopisivanja pismima na stari način ili elektroničkom poštom, facebookom, faksom ili drugim načinima.

Izvor: Đurđica Mašić