Uspjeh učenika OŠ kralja Tomislava Našice u Švicarskoj i Njemačkoj

Autor: Blaženka Kovač, 5. 4. 2011.

Hrvatska kulturna zajednica sa sjedištem u Švicarskoj( Zuerich) organizirala je projekt „Za hrvatsku djecu“.

U tom internacionalnom projektu sa svojim likovnim i literarnim radovima sudjelovali su  učenici OŠ kralja Tomislava Našice. Isti radovi sudjelovali su i na internacionalnom likovnom  natjecanju Hagen-Iserlohn 11 u Njemačkoj.
Učenik 3.b razreda, Vasilije Urošević,  za svoj likovni rad na temu „Ja i moja obitelj…“osvojio je 1. mjesto u Švicarskoj i 4. mjesto u Njemačkoj. Mentorica je Đurđica Zailac, pedagoginja.
Za najbolje  literarne radove u Švicarskoj, na temu „Kad odrastem želim biti..“
1.    mjesto osvojila je Marta Plehandžić, učenica 4.b razreda za svoj rad „Veterinarka“;
2.    mjesto osvojio je Kristijan Rajs, učenik 4.b razreda za svoj rad“ Novinar reporter“;
3.    mjesto osvojio je Vedran Mandić, učenik 4. b razreda za rad na temu „Vatrogasac“.
Mentorica je učiteljica-mentorica, Anica Janković.

Polovicom travnja predstavnica Hrvatske kulturne zajednice u Švicarskoj, Dunja Gaupp, osobno će doći u školu i uručiti  učenicima diplome i nagrade.
O svojem uspjehu učenici su dali izjave.
Vasilije Urošević komentira:
„Moja mentorica, pedagoginja, od radosti  skočila je u razred i obavijestila me o uspjehu na natječaju Hrvatske kulturne zajednice. Bio sam presretan zato što sam znao da sam pobijedio na tako jako velikom internacionalnom natjecanju! Želio bih i iduće godine sudjelovati, a za temu sam već saznao da je Moj svijet. Tema mi se sviđa jer mi daje veliku mogućnost da se likovno izrazim. Već mi se javljaju neke ideje, ali za sada neka ostanu tajne. Osim pedagoginje, nagradila me i moja  učiteljica Blaženka Vrlja lijepom knjigom Kako naučiti crtati. Vidim da ću iz nje puno naučiti o crtanju!“
Marta Plehandžić kaže:
„U naš razred ušla je pedagoginja i pitala da li se sjećamo kad smo pisali sastavke na temu Kad odrastem, želim biti… Odgovorili smo da se sjećamo. Pedagoginja je tada rekla da su stigli rezultati. Atmosfera u razredu u svakom je trenutku bila sve napetija! Ona je tada pročitala rezultate. Bili smo presretni! Svi su nam čestitali! Toga dana kad sam došla kući,svima sam ispričala što se dogodilo! To je postao moj veliki uspjeh i uvijek će biti! Naučila sam da se uz puno truda i volje može doći do velikog uspjeha!“
Kristijan Rajs:
„Jednoga dana dok sam oblikovao pano u razredu ušla je pedagoginja i javila radosnu vijest za cijeli razred, a najviše za Martu, Vedrana i mene! Svečano je izjavila kako smo osvojili prva tri mjesta na natječaju HKZ u Švicarskoj! Bio sam presretan i previše uzbuđen da pratim nastavu do kraja! Jedva sam čekao da dođem kući  i ovu veliku vijest podijelim sa svojim rodite4ljima i sestrom. Dotrčao sam kući i još s vrata uzviknuo radosnu vijest! Roditelji su bili ponosni na mene ,a ja sam bio ponosan na samog seb! Dobio sam jedno veliko priznanje i napravio prvi korak  prema mome snu, da postanem novinar-reporter! Čuvši svoje ime na Radio Našicama, još me veća radost i ponos obuzela što smo Marta, Vedran i ja učinili da se čuje o nama, našoj školi i mentorici učiteljici Anici Janković!“
Vedran Mandić:
„Bila je to neočekivana nagrada! Na satu izvannastavne aktivnosti pisali smo na temu Što želim biti kad odrastem… Razmišljao sam i odlučio. Bit ću vatrogasac! Želio sam pomagati ljudima i sačuvati okoliš! Naši radovi otišli su u Švicarsku. Zaboravili smo na to. Veliko iznenađenje priredila nam je naša pedagoginja kad je došla u razred s prekrasnim vijestima! Osvojili smo tri prva mjesta! U razredu je nastalo pravo veselje! Svi su se radovali našem uspjehu! Bio sam ponosan na sebe i cijeli razred!“

Izvor: Đurđica Zailac