Nastupi ritmičke skupine iz OŠ kralja Tomislava Našice, „Našičko sunce“

Autor: Blaženka Kovač, 17. 3. 2011.

Ritmička skupina „Našičko sunce“  iz OŠ kralja Tomislava Našice i ovo je polugodište imala zapažene nastupe. Zadnjih deset dana  jedanaest  plesno talentiranih učenika imali su  nastupe na gradskoj, školskoj  i županijskoj razini s izvedbom „Vatreni bljesak“.

5. ožujka nastupili su u Hotelu Park u Našicama na petima po redu „Zimskim noćima“ i tom prigodom su nastupali i učenici OŠ Dore Pejačević. „OGŠ Kontesa Dora“,  KUD „Franjo Strapač“ iz Markovca Našičkog te članovi Društva naša djeca i ritmička skupina „Exit“.

8. ožujka nastupali su za Maškare u školi, prijepodne u B-smjeni i poslijepodne u A-smjeni.

11. ožujka nastupali su na županijskoj razini u OŠ Antunovac u Antunovcu na 3. Reviji dječjeg stvaralaštva Osječko-baranjske županije. Voditeljice su učiteljica Blaženka Vrlja i pedagoginja Đurđica Zailac.

O svojim dojmovima učenici rado govore.
Lara Vanevska (4.a razred) kaže:
„Osjećala sam se sretnom i ostala bi se dugo još zabavljati s novim prijateljima koje sam upoznala. Najviše mi se svidjelo kad smo mi plesali, ali i izvedbe ostalih učenika!“.
Glorija Lukačić (3.b razred) iznosi da je vrlo zadovoljna svojim nastupima, a posebno što je bila na Reviji. Najviše su joj se svidjele djevojke osmih razreda koje su ih ugostile. Svi  pokreti bili su joj zabavni. Naj, najviše joj se svidjelo kada su ih hvalili i kada su im govorili da su najbolji.
Vasilije Urošević (3.brazred) komentira:
„Svi nastupi su mi bili dobri, ali ovaj u Antunovcu bio je najbolji. Svidio mi se lijep doček domaćina i  točke s kojima su se druge škole predstavile. Pamtili su našu izvedbu i od prošle godine kad smo im i autograme davali. Organizacija cijele Revije jako mi se dopala. Imali smo dobro ozvučenje i dovoljno prostora za ples. Posebno mi je bilo u kombiju jer smo se lijepo družili i zabavljali i nismo pravili gluposti.“

Matija Čatić (3.b razred): „Bio sam vrlo zadovoljan zbog dobre atmosfere i jer smo odlično plesali! Svi su bili oduševljeni našim plesom! Moja učiteljica i pedagoginja bile su šokirane od oduševljenja našim nastupom!“

Josipa Krnjak (3.b razred): „Jako sam zadovoljna našim nastupom. Drago mi je što nas je ravnateljica izabrala da predstavljamo našu školu! Nadam se da ćemo sudjelovati i na 4.Reviji dječjeg stvaralaštva Osječko-baranjske županije?! Moji roditelji bili su jeko sretni zbog mog nastupa. Jako sam sretna što su nam rekli da smo najbolji!“
Tea Šisler (3.b razred):
Bilo je lijepo. Jako sam ponosna na ritmičku skupinu. Bila sam presretna kad sam vidjela koliko su nam pljeskali! Moji roditelji su također ponosni na mene. Mi smo sitni, ali dinamitni!“
Karlo Vulić (3.b razred) :“ Dobio sam prijateljicu Katarinu iz 8.razreda. Htio bih opet ići u Antunovac! Bili smo sjajni! To smo  mi!“
Manuel Nemet (3.b razred):“ Bilo je jako dobro. Sretan sam i ja i moji roditelji! Volim što su me svi slikali. Nagodinu želim ići ponovo u Antunovac!“
Sanela Lukačić (4.a razred) :“ Posebno mi se svidjelo kad smo Tea, Lara i ja napravile krug od svojeg tijela i kada smo Tea i ja na kraju napravile most! Ja jako volim plesati i zato sam u ritmici!“

Ono što je najvažnije, dokazano je da ples utječe na sposobnost pamćenja, koncentracije, motivacije, bolje koordinacije, ravnoteže tijela kao i na socijalizaciju i na razvoj komunikacijskih vještina, a dokazano je da učenici bolje logički zaključuju i lakše rješavaju zadatke tog tipa. U ovoj izvedbi koristili su se, između ostalog, kao elementi pokreti iz tjelesno –zdravstvene kulture primjerice zvijezda, špaga, stoj i hodanje na rukama, stoj na glavi, na bradi, most, svijeća…Radi se s talentiranim učenicima, ali i onima koji vole ples. Zato primjeriti i upriličiti djeci što više kretanja djeluje na njih višestruko poticajno.

Izvor: Đurđica Zailac