Uz glazbu rastemo sretnije

Autor: IVONA FARKAŠ, 17. 2. 2011.

Učenici naše škole prijavili su se na natječaj dm-a i Super talenta "Uz glazbu rastemo sretnije" i osvojili 3 akustične gitare.

Pročitajte što su o uspješnom sudjelovanju u dm-ovom natječaju rekli sudionici i nagrađeni.

Ravnateljica Blaženka Kapetanović rekla je: "Kad sam vidjela natječaj dm-a predložila sam nastavnici glazbene kulture da snimi video uradak s dva razreda." To su 7.e i 1.a razred. Oba razreda su vježbala s nastavnicom glazbene kulture Marinom Hojsak. 7.e je pjevao When the Saints Go Marching In, a 1.a Rock me baby. Poslali su u oba videa na natječaj i dobili 3 gitare.

Jedna je za 1.a razred. To je bila ideja njihove nastavnice Ljiljane Kubaša. Uvježbala ih je nastavnica glazbene kulture Marina Hojsak, a snimila ih je nastavnica Katarina Marks. Nastavica Marks nam je rekla: "Jako sam sretna što smo dobili gitaru, kao i cijeli razred." Ne zna svirati gitaru, ali bi voljela naučiti.

Druga gitara je za 7.e razred. Njih je također uvježbala nastavnice glazbene kulture Marina Hojsak, a snimila ih je razrednica Đurđica Mašić. Nastavnica Mašić je rekla: "Jako sam sretna i ponosna na svoj razred." Učenici Mislav Ciboci i Mihael Šubić izjavili: "Veseli smo što smo dobili gitaru i želimo je naučiti svirati."

Treća gitara koristit će se za izvannastavne aktivnosti i zbor.
Profesorica glazbene kulture Marina Hojsak  rekla nam je: "Jako sam vesela zato što smo dobili gitare. Učenici su tijekom ovog iskustva naučili što je grupni rad."

Ravnateljica Blaženka Kapetanović je dodala: "Jako sam ponosna na svoje učenike i zahvaljujem profesorici glazbene kulture Marini Hojsak  što je vježbala s njima."