Mladi rukometaši RK “ NEXE“ podržali projekt „SPORTOM PROTIV NASILJA“ LUKA RITZ učenika 7.e razreda OŠ kralja Tomislava Našice

Autor: Đurđica Mašić, 3. 2. 2011.

Učenici 7.e razreda  i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice stupili su u kontakt sa sportskim direktorom RK „NEXE“ Zdenkom Kordijem i upoznali ga s projektom „SPORTOM PROTIV NASILJA“ LUKA RITZ  koje ga provode učenici 7.e razreda tijekom cijele školske godine.

Željeli smo upoznati mlade rukometaše o našem projektu „ Sportom protiv nasilja“ LUKA RITZ i tko je LUKA RITZ – simbol borbe protiv nasilja među mladima, jer želimo što manje nasilja na ulici, u školi, na sportskim terenima, među navijačima…  Želja nam je utjecati na djecu i mlade, kako bi ih se maknuli s ulica i potaknuti ih da se bave različitim sportovima rukometom, košarkom, odbojkom, karateom, nogometom ….i drugim aktivnostima, kojima mladi mogu kvalitetno upotpuniti svoje slobodno vrijeme. Nažalost, sve je više sukoba na ulicama, školi, sportskim terenima koji često završavaju kobno.

U ponedjeljak 31.1.2011. godine predstavnici razreda Ivona Farkaš, Laura Karakaš, Neomi Grgić, Andrea Rukavina, Stjepan Đanić, Ivan Teskera i Matko Benić posjetili su mlade rukometaše RK „NEXE“ na njihovom treningu i upoznali rukometaše i trenere  s našim projektom.  Napravili smo zajedničku sliku za uspomenu s  mlađim kadetima godište 1994. – 95. , njihov trener je Zoran Krivošija, kadetima  godište 1992. – 93. - trener Damir Eklić i najmlađi super mini rukometaši iz OŠ kralja Tomislava, trener im je Ivan Tomičić.

Doznali  smo da u RK „NEXE“ ima oko 150 -170  mladih rukometaša različitih kategorija. Trener Miro Hlavati trenira dječake „A“ godište 1996. – 97., Ivan Pavičić trenira mini rukomet  godište 2000. i super mini rukomet u OŠ Dora Pejačević i Damir Knežić trenira  mlade rukometaše i golmane.

Zahvaljujemo  se gospodinu sportskom direktoru RK „ NEXE“ Našice Zdenku Kordiju i trenerima: Zoranu Krivošiji, Damiru Ekliću i Ivanu Tomičiću što su nam omogućili da provedemo ovaj projekt i želimo im puno uspjeha u daljnjem natjecanju.