Učenici 7.e razreda osvojili akustičnu gitaru

Autor: Đurđica Mašić, 3. 2. 2011.

Učenici 7.e razreda naše škole osvojili su akustičnu gitaru Vintage V300 za sudjelovanje u društveno-odgovornoj inicijativi „Uz glazbu rastemo sretnije“.

Glazbeno nadareni razredi osnovne i glazbene škole predstavili su svoje talente i osvojili vrijedne instrumente. Natječaj je objavila drogerija dm u suradnji s emisijom Supertalent na Nov@ TV-u. Zadatak je bio je napraviti snimiti glazbeni nastupa svog razreda u pjevanju i/ili sviranju. Stotinu najboljih razreda nagrađeno je akustičnom gitarom za buduće glazbenike,  nezaboravno druženje i sretno odrastanje uz glazbu. Prednost je ovog projekta što potiče druženje djece sa svojim razrednim prijateljima te timski rad, kao bitna komponenta kvalitetnog odrastanja, važnu za postizanje velikih ciljeva.

Razrednica Đurđica Mašić predložila je učiteljici glazbene kulture Marini Hojsak da i njen razred sudjeluje u ovom projektu, jer u razredu ima dosta talentiranih učenika koji lijepo pjevaju i sviraju. Na satu glazbene kulture učenici su vježbali pjevati pjesmu When the Saints Go Marching In, koju je izabrala učiteljica glazbene kulture. Na satu su odmah snimili pjesmu i poslali je na natječaj. Bili su sretni kada su doznali da su osvojili gitaru.

U petak 28. siječnja 2011. godine u školu su došli predstavnici drogerije dm. Gospođa Trcović razredu je uručila  nagradu, koju je u ime razreda primio Ivan Teskera. Za uspomenu su se fotografirali s  djelatnicima dm-a. Presretni su učenici zahvalili djelatnicima na tako  lijepoj gitari. Učenici se raduju satovima gitare u sklopu nastave glazbene kulture, koje će poučavati učiteljica Marina Hojsak i  učenik Ivan Teskera.

Zahvaljujemo se našoj dragoj učiteljici glazbene kulture Marini Hojsak koja nam je omogućila sudjelovanje u ovom natječaju i što smo osvojili gitaru. Također, zahvaljujemo što nam je pomagala i prije na drugim projektima.