> Naslovnica

NEOMI GRGIĆ učenica 7.e razreda OŠ kralja Tomislava, Našice dobila knjigu na dar od škole za sportski uspjeh u 2010. godini

Autor: Đurđica Mašić, 26. 1. 2011.

NEOMI GRGIĆ učenica 7.e razreda OŠ kralja Tomislava, Našice dobila je knjigu „Rekorderi, nagrade, uspjesi“ od škole za sportski uspjeh u 2010. godini zato što je proglašena najboljom mladom sportašicom i članicom najbolje mlade momčadi za 2010. godinu Grada Našica.

Učenici 7.e razreda  i razrednica Đurđica Mašić čestitali su Neomi  na tako lijepom ponovljenom uspjehu, jer je i prošle godine bila proglašena najboljom mladom sportašicom. Zaželjeli smo joj još puno uspjeha u daljnjem natjecanju. Ove godine u 11. mjesecu  ide na svjetsko prvenstvo u Brazil u kategoriji mlađih kadeta do 15 godina starosti.

Ivona Farkaš pročitala je razredu obrazloženje Izvršnog odbora Športske zajednice Grada Našica;

„ Izvršni odbor Športske zajednice Grada Našica donio je Odluku o izboru najbolje mlade momčadi-ekipe i najbolje mlade športašice za 2010. godinu.

NAJBOLJA MLADA ŠPORTAŠICA NEOMI GRGIĆ

1. Neomi Grgić (ŠK Radnik) -  rođena je 10.06.1997., u ŠK Radnik je došla s osam godina. Brzo sa uklopila i sprijateljila s kadetima i kadetkinjama koji su već pohađali školu šaha. Napredovala je brzo i postigla  izvanredne rezultate.
Godine 2010. je između 9 šahista osvojila 1. mjesto za kadete-kadetkinje u Valpovu. U Đakovu na prvenstvu Slavonije i Baranje u muškoj konkurenciji bila je druga. Najuspješnija je prva ploča u svim kadetskim ligama (kadeti 7/8 partija, kadetkinje 4/4, juniori 6,5/7). U seniorskoj konkurenciji ima 4,5/8.  Na otvorenom prvenstvu Zagreba najuspješnija je (7/9) ženska ploča. Na Međunarodnom turniru u Iloku od 103 šahiste zauzela je 43. mjesto (5/9), s prosječnom snagom na razini muškog majstorskog kandidata. Kruna uspjeha je Državno prvenstvu u Šibeniku za kadetkinje do 13 godina gdje je zauzela 1. mjesto.

1. Najbolja mlada momčad-ekipa:    KADETKINJE ŠK „RADNIK“ Velimirovac.

NAJBOLJA MLADA MOMČAD- Neomi Grgić, Lucija Bušljeta, Mia Hotvat i Dajana Lončar ( bivše učenice naše škole)

1. Kadetkinje ŠK Radnik Velimirovac  - škola šaha u ŠK Radnik radi više od 15 godina u kontinuitetu. Izdanak te škole je ekipa kadetkinja koja u pojedinačnim i ekipnim natjecanjima postiže sjajne rezultate.
U 2010. godini su kao predstavnice OŠ Kralja Tomislava pobijedile na Županijskom i Regionalnom natjecanju i kvalificirale se na državno natjecanje 10 najboljih škola Hrvatske.  Na državnom natjecanju zauzela je 2. mjesto. Na prvenstvu kadeta-kadetkinja (muško ženska kombinacija) među 25 ekipa zauzele su 3. mjesto. Na regionalnom prvenstvu Slavonije i Baranje za kadetkinje zauzele su 2. mjesto između 8 ekipa. Ekipa po pločama - Neomi Grgić (MK), Lucija Bušljeta (MK), Mia Horvat (1. kategorija) i Dajana Lončar (VK).“