Božićna svečanost u našoj školi

Autor: Matea Amidžić, PAULA KOVAČ, 29. 12. 2010.

U četvrtak 23. prosinca u 18 sati u našoj je školi održana božićna priredba za kraj prvog polugodišta.

Nakon što nam je ravnateljica Blaženka Kapetanović zaželjela srdačnu dobrodošlicu, program je započeo. Voditeljice programa bile su Ivona Gašparić 6.c i Dora Mihić 6.b.

Priredbu su otvorili učenici 4. a razreda učiteljice Jasmine Vidaković kazalištem sjena i oduševili nas svojom Božićnom pričom uz glazbenu pratnju vjeroučiteljice Barbare Špoljarić. Nakon njih nastupio je 1. a s recitacijama Zvijezda repatica, Badnja večer i Božićna čestitka (učiteljica Ljiljana Kubaša).

Sljedeći je na red došao 3. a s pjesmom Blistaj, blistaj, zvijezdo mala na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku, za što su ih pripremile učiteljice Branka Lovošević i Iva Kapraljević.

Nakon toga uslijedile su recitacije Božićna noć i Božićna pjesma (učiteljice Mihaela Pokrivka i Anica Janković).

Recital Isus u svemu uz pratnju pjesama Djetešce nam se rodilo i Oj, pastiri, čudo novo pripremili su nam učenici 5.a razreda i učiteljica Brankica Pavić te Dječji zbor pod vodstvom učiteljica Ljiljane Kubaša i Marine Hojsak.

Posebno nam se svidio Dječji slovački zbor iz Markovca Našičkog i njihove pjesme Veselimo se Božiću i Pođimo u Betlehem koje je pripremala učiteljica Ana Marošević.

Recital Svjetlo nade u kojem su nastupili učenici 5. c i 5. d razreda bila je jedna od najposebnijih točaka priredbe, a uvježbala ih je učiteljjica Tanja Majdandžić.

Nakon njihovog nastupa na ples nas je potakla Ritmička skupina "Našičko sunce" koju vode pedagoginja Đurđica Zailac i učiteljica Blaženka Vrlja, u kojoj sudjeluju učenici 1.a, 2.a, 3.b i 4.a razreda svojim plesom Božićni mix.

Pjevački zbor naše škole pod vodstvom učiteljice Marine Hojsak otpjevao nam je pjesme Sretan božić, Rock zvončići i Narodi nam se.

Program je zatvorila Ivona Gašparić recitacijom Hvalospjev dvanaestogodišnjakinje.

Na samom kraju ravnateljica je srdačno zahvalila svim učiteljima i djelatnicima škole koji su omogućili ovu predivnu svečanost te zaželjela svim nazočnima sve najbolje povodom nadolazećih blagdana.

Nakon završetka svi su bili pozvani na zakusku.
Priredba je bila jako lijepa i kvalitetna, svima nam se svidjela, a pripremile su ju, uz već navedene sudionike, učiteljice Branka Turza i Vesna Kovačević-Tomić, a tehnička podrška bio je naš učitelj Danijel Rončević.

Svima vam želimo sretan Božić i Novu godinu!