Učenici 7.e razreda OŠ kralja Tomislava , Našice čestitali Božić i Novu 2011. godinu jednog od najstarijih našičana Miji Arbanasu

Autor: Đurđica Mašić, 22. 12. 2010.

Učenici 7.e razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice provode projekt povodom  Božića i Nove godine, koji ima svrhu međugeneracijsko zbližavanje najstarijih i najmlađih predstavnika našeg društva pod nazivom        „Čestitamo najstarijim ljudima Božić i Novu 2011. godinu u našičkom kraju“

U subotu 11.12.2010. učenici 7.e razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice posjetili su Miju Arbanasa iz Našica,  koji ima 95 godina. Čestitali smo mu Božić i Novu 2011. godinu. U ime razreda učenica Ivona Farkaš  poklonila je jabuke, a Stjepan Đanić sok od  jabuka,  Laura Karakaš lizalo i čokančić oslikan s božićnim motivom  koji smo radili na radionici vjeronauka i sata razrednika u suradnji s Anitom Bjelousov koja djeluje karitativno u crkvi  sv. Antuna Padovanskog u Našicama.

Rodio se 17.10.1915. u Donjoj Lomnici pokraj Velike Gorice. Majka mu se zvala Katica, a otac Blaž. Ostao je rano bez majke i otac se ubrzo oženio, a sestra je otišla kod ujaka živjeti. Završio je obrtničku školu za strojobravara, gdje se iskazao kao najbolji učenik. Radio je u Sisku, Karlovcu Ogulinu i Našicama se skrasio kao strojovođa, 1970 otišao je u mirovinu s 44 godine radnog staža, a sada je već 40 godina u mirovini Dok je radio bio je posvećen poslu, a kad je otišao u mirovinu počeo se baviti vrtlarstvom, pčelarstvom,voćarstvom i vinogradarstvom. Oženio se za suprugu Anicu koja je rođena 1917. godine. Supruga Anica rodila je tri kćeri: Blaženku i Ljubicu koje su završile poljorivredni fakultet i Nevenku – poznatu umjetnicu/grafičarku koja radi na Likovnoj akademiji u Zagrebu i predaje grafiku kao redovni profesor.

O Miji se brine kćer Blaženka.

Zahvaljujemo se obitelji Arbanas što su nas primili i omogućili posjet i druženje s gospodinom Mijom.

Molimo Vas ako nam možete pomoći naći stare osobe od 90 godina pa nadalje kako bi napravili projekt „ Popis najstarijih ljudi u našičkom kraju“. ( Brezik Našički, Ceremošnjak, Crna Klada, Gradac Našički, Jelisavac, Lađanska, Lila, Londžica, Makloševac, Markovac Našički, Martin, Našice, Polubaše, Ribnjak, Rozmajerovac, Velimirovac, Vukojevci, i Zoljan.

Ime i prezime _____________________

Dan. mjesec, godina rođenja ______________________

Mjesto rođenja _____________________

Koju školu završio ili završila _________________________

Adresa  __________________________________________________________

Broj telefona ili mobitela _________________________

Molim za pomoć i suradnju učenike, učitelje, građane Našica i našičkog kraja kako bi nam pomogli ostvariti ovaj projekt.

Obavijestiti učenike 7.e razreda i razrednicu Đurđicu Mašić, telefon 031/612-685 i na e –mail durdica.masic@gmail.com  Hvala !