Učenici 7.e razreda OŠ kralja Tomislava , Našice čestitali Božić i Novu 2011. godinu jednom od najstarijih zoljančana Andriji Markuliću

Autor: Đurđica Mašić, 22. 12. 2010.

U subotu  11. prosinca 2010.  godine učenici 7.e razreda zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić  iz OŠ kralja Tomislava, Našice posjetili su Andriju Markulića u Zoljanu. Dočekao nas je gospodin Jakobek koji vodi brigu oko djeda Andrije.

Učenici 7.e razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice provode projekt povodom  Božića i Nove godine, koji ima svrhu međugeneracijsko zbližavanje najstarijih i najmlađih predstavnika našeg društva pod nazivom        „Čestitamo najstarijim ljudima Božić i Novu 2011. godinu u našičkom kraju“

U ime 7.e  razreda Stjepan Đanić i razrednica Đurđica Mašić čestitali su djedu Andriji  Božić i Novu 2011. godinu. Tomislav Malvić je djedu Andriji poklonio sok od jabuka, Miroslav Čeme jabuke, Ivona Farkaš sok od naradže i Laura Karakaš lizalo i čokančić oslikan s motivom jabuke koji smo izradili na radionici vjeronauka i sata razrednika u suradnji s Anitom Bjelousov. Gospodin Jakobek pomogao nam je u komunikaciji s djedom jer slabije čuje. Doznali smo da djed ima 89 godina. Rođen je u Zoljanu 18.11.1921. godine. Majka mu se zvala Manda, a otac Jakov. Imao je dva brata Tomu i Jozu. Nije se nikad oženio.

Završio je četiri razreda osnovne škole u Našicama.  U mladosti je volio igrati nogomet na „Vašarištu“  u Našicama. Igrao je desnu spojku. Redovnu vojsku je odslužio u domobranima. Bio je poljoprivrednik  i sadio je žito i kukuruz.

Osjeća se dobro, zdrav je, malo slabije čuje i teže hoda.

Bilo nam je drago što smo upoznali djeda Andriju i družili se s njim. Zahvaljujemo se obitelji Jakobek što su nas primili  kako bi upoznali djeda Andriju.

Molimo Vas ako nam možete pomoći naći stare osobe od 90 godina pa nadalje kako bi napravili projekt „ Popis najstarijih ljudi u našičkom kraju“. ( Brezik Našički, Ceremošnjak, Crna Klada, Gradac Našički, Jelisavac, Lađanska, Lila, Londžica, Makloševac, Markovac Našički, Martin, Našice, Polubaše, Ribnjak, Rozmajerovac, Velimirovac, Vukojevci, i Zoljan.

Ime i prezime _____________________

Dan. mjesec, godina rođenja ______________________

Mjesto rođenja _____________________

Koju školu završio ili završila _________________________

Adresa  __________________________________________________________

Broj telefona ili mobitela _________________________

Molim za pomoć i suradnju učenike, učitelje, građane Našica i našičkog kraja kako bi nam pomogli ostvariti ovaj projekt.

Obavijestiti učenike 7.e razreda i razrednicu Đurđicu Mašić, telefon 031/612-685 i na e –mail durdica.masic@gmail.com  Hvala !