Učenici 7.e razreda OŠ kralja Tomislava , Našice čestitali Božić i Novu 2011. godinu jednoj od najstarijih našičanki Ani Štefančić

Autor: Đurđica Mašić, 22. 12. 2010.

Učenici 7.e razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice provode projekt povodom  Božića i Nove godine, koji ima svrhu međugeneracijsko zbližavanje najstarijih i najmlađih predstavnika našeg društva pod nazivom „Čestitamo najstarijim ljudima Božić i Novu 2011. godinu u našičkom kraju“.

U subotu 11.12.2010. učenici 7.e razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice posjetili Anu Štefančić rođena Kovač iz Našica, koja ima 96 godina. Čestitali smo joj Božić i Novu 2011. godinu. U ime razreda učenica Ivona Farkaš  poklonila je sok od narandže, Laura Karakaš sok od jabuke, a Stjepan Đanić jabuke, lizalo i čokančić oslikan s božićnim motivom  koji smo radili na radionici vjeronauka i sata razrednika u suradnji s Anitom Bjelousov koja djeluje karitativno u crkvi  sv. Antuna Padovanskog u Našicama.

Rodila se 26.5.1914. u Ostrošincima. Majka joj se zvala Mara, a otac Stjepan. Završila je četiri razreda osnovne škole u Podgoraču . U mladosti je voljela plesati i to  kolo kukunješće i bečki valcer. Udala se za supruga Ivana koji je bio rođen 1909. godine, a umro je 1997. godine u 88 godini života.  Suprug joj je radio kao tesar i krovopokrivač. Baka Ana je bila  kućanica i bavila se poljoprivredom. Živjela je u Kršincima. Rodila je tri kćeri: Veroniku, Ivanku, Mariju i sina Ivicu.  Sada ima 8 unučadi, 7 praunučadi i 5 šukunčadi. Posjećuju je kćeri, sinovi unuci…

Baka voli gledati tv serije i vijesti. O njoj brine najstarija kći Veronika Šarić.

Zahvaljujemo se obitelji Šarić što su nas primili i omogućili posjet i druženje s bakom Anom.

Molimo Vas ako nam možete pomoći naći stare osobe od 90 godina pa nadalje kako bi napravili projekt „ Popis najstarijih ljudi u našičkom kraju“. ( Brezik Našički, Ceremošnjak, Crna Klada, Gradac Našički, Jelisavac, Lađanska, Lila, Londžica, Makloševac, Markovac Našički, Martin, Našice, Polubaše, Ribnjak, Rozmajerovac, Velimirovac, Vukojevci, i Zoljan.

Ime i prezime _____________________

Dan. mjesec, godina rođenja ______________________

Mjesto rođenja _____________________

Koju školu završio ili završila _________________________

Adresa  __________________________________________________________

Broj telefona ili mobitela _________________________

Molim za pomoć i suradnju učenike, učitelje, građane Našica i našičkog kraja kako bi nam pomogli ostvariti ovaj projekt.

Obavijestiti učenike 7.e razreda i razrednicu Đurđicu Mašić, telefon 031/612-685 i na e –mail durdica.masic@gmail.com  Hvala !