Božićni malonogometni turnir, Našice 2010./2011.– LUKA RITZ

Autor: IVONA FARKAŠ, 21. 12. 2010.

U nedjelju 19.12.2010. u  školskoj-športskoj dvorani OŠ kralja Tomislava, Našice u 18,30 bilo je otvorenje Božićnog malonogometnog turnira, Našice- LUKA RITZ  2010./2011. koji će trajati do 8.1.2011. godine. Turnir organizira Športska zajednica Grada Našica, a glavni pokrovitelj  je Grad Našice.

Božićni  malonogometni turnir , Našice 2010./2011.  – LUKA RITZ otvorio je predsjednik Športske zajednice Grada Našica Josip Pavlus koji je pozdravio natjecatelje i gledatelje.

Ivona Farkaš u ime 7.e razreda i razrednice Đurđice Mašić pročitala je govor o projektu „ Sportom protiv nasilja“ Luka Ritz -simbol  borbe protiv uličnog nasilja među mladima koji tijekom cijele školske godine provode različitim  sportskim aktivnosti.

Ovim projektom željeli smo upoznati i naše mlade nogometaše i navijače :

„ Sportom protiv nasilja „ Luka Ritz- simbol borbe protiv uličnog nasilja među mladima

Povodom Božićnog malonogometnog turnira za mlađe dobne skupine pokrenuli smo projekt u kojem se sportom borimo protiv uličnog nasilja među mladima, koje danas uzima sve više maha. Koliko smo već primjera čuli kako je mnogo mladih poginulo u takvim situacijama.

Ovaj turnir poseban je, drugačiji od drugih. Posvećen je jednom mladiću iz Zagreba, jednome od Vas, mladić je bio  drugačiji izgledom, isticao se u masi, i zbog toga je u kasnim večernjim satima zbog izgleda, 3kn i mobitela, njegov mladi život se ugasio. Bilo je to u lipnju 2008. godine, u 18. godini života, kada je brutalno pretučen i preminuo od zadobivenih ozljeda.

To nas potiče da poduzmemo nešto u vezi s tim. Želimo potaknuti ljude da se oni bore zajedno s nama, i da učinimo svijet boljim za buduće naraštaje. Svijet bez nasilja. Zato i vas pozivamo da se bavite sportom kako bi se djeca maknula s ulica. Borite se za bolju budućnost budućih naraštaja.

Možda drugačije izgledate, slušate drugu vrstu glazbe ili se oblačite drugačije od drugih, no bez obzira na sve to svi ste jednaki, nemojte misliti da netko tko je drugačiji od vas odmah i manje vrijedan zbog toga, nemojte misliti da ste bolji od drugih, svi ste vi jednaki. Osvrnite se oko sebe, pogledajte svoje prijatelje, to što se dogodilo Luki, može se dogoditi bilo kome od vas. Zato krenite od sebe i radite na tome da se tako tužna stvar više nikad ne ponovi, jer nasilje nije rješenje.

Učenica Ivona Farkaš, 7. e razred i razrednica  Đurđica Mašić, zahvaljuje   organizatorima Športske zajednice Grada Našica predsjedniku Josipu Pavlusu  i glavnom pokrovitelju Grada Našica gradonačelniku Krešimiru Žagaru Božićnog malonogometnog turnira, Našice 2010./2011.  LUKA RITZ koji su nam omogućili  da se ovaj  Božićni malonogometni turnir nazove  Luka Ritz  kako bi  proveli svoj projekt“ Sportom protiv nasilja“

Neka ovaj Božićni malonogometni turnir posvećen Luki Ritzu bude novi početak , a ovom prigodom, sve vas pozivamo na fair play I neka najbolja  ekipa pobjedi. Sretno svim  veteranima, seniorima i mladim nogometašima!

U ime Grada Našica gradonačelnik Krešimir Žagar pozdravio je sve prisutne i početnim udarcem o loptu proglasio je turnir otvorenim.