Lepršave pčelice i razigrani rukometaši u OŠ kralja Tomislava Našice

Autor: Đurđica Zailac, 21. 12. 2010.

U četvrtak 16. prosinca 2010. održano je druženje rukometaša RK Nexe Našice i učenika 2.b razreda OŠ kralja Tomislava Našice.

Sve je počelo stručnim skupom ravnatelja Osječko-baranjske i Vukovarsko –srijemske županije u OŠ kralja Tomislava Našice održanog u rujnu 2010. godine.

Učenici 2.b razreda  zajedno s njihovom učiteljicom Matijom Ravlić, bili su vrijedni kao pčelice i pripremili program koji je oduševio sve nazočne.

Ravnateljica je vrijednim učenicima ponudila nagradu i to posjet kinu ili posjet  našičkih prvoligaša, rukometaša NK Nexe na satu TZK.

Naravno, dobri i vrijedni učenici odlučili su za sportaše!

Vodili su se  narodnom poslovicom: „U zdravom tijelu, zdrav duh.“

Sve to snimala je HTV. Snimanje je započelo u učionici 2.b razreda. Bila je to prava senzacija za učenike  jer su po prvi put doživjeli snimanje uživo za TV.

Na kraju snimanja pokazali su  vježbe Brain Gym metode koje rade  odnedavno, pa su postali još uspješniji. To je metoda koja spaja um i srce i tako  uspostavljanjem ravnoteže lijeve i desne strane mozga, stvara se unutarnja motivacija. Učenje se putem ovih vježbica povezuje s emocijama i pretvara u prirodan proces kakvim i treba biti.

Vježbice reaktiviraju osjećaj ravnoteže organizma, smanjuju napetost i obnavlja povezanost s onim prostorom u srcu u kojem osjećamo radost učenja. One uravnotežuju  um, otvaraju srce i aktiviraju tijelo.

Poslije snimanja učenika u razredu, došla je u razred ravnateljica i priopćila učenicima da ih u školsko- športskoj dvorani čekaju  rukometaši.

Sat, koji je vodio učitelj TZK Marko Žigić,  započeo  je zajedničkim stajanjem u vrsti i pozdravom.

Učenice Lura Banaj (4.b razred) i Mia Banaj (3.b razred), rukometašima u  čast otpjevale su navijačku pjesmu.

Nakon toga upoznali su se sa igračima, a zatim trčali krug zagrijavanja po dvorani tako što je svaki igrač držao učenika za ruku. Zatim su izveli vježbe istezanja. Rukometaši su djeci pokazivali neke rukometne poteze, a poslije toga djeca su pokušavala dati gol igračima. To im je bio najdraži dio.

Na kraju, učenici su darivali rukometaše čestitkama koje su sami izradili i otpjevali pjesmu „Pčelica Maja“ jer, kako kažu, rukomet ih podsjeća na marljive, radišne pčelice.

Učenica Klara Fruk komentira:“ Najviše mi se svidjelo kad smo pucali na gol u parovima i što se golman šalio s nama. „

Tomislav Bogdanić kaže:

„Veliki sam ljubitelj rukometa. Moj tata, brat i ja  idemo gledati svaku utakmicu RK Nexe-a. Glavni smo navijači u cijeloj dvorani. Velika mi je čast biti u društvu rukometaša!“

Matijas Markulić izjavljuje:

„Kad su rukometaši došli bilo mi je za izluditi od radosti!

Jedino me bilo strah kad sam hvatao loptu od njih da mi netko ne baci jaku loptu! Stvarno se čudim da čak i oni koji nisu golmani jako dobro brane! Najbolje je bilo kad sam hvatao loptu! Kraj!“

Lucija Forintić:

„Slikali smo se sa svojim parom, razgovarali i veselili! Mislim da je vrlo važno baviti se sportom“!

Marija Bilić:

„Uvijek sam željela biti rukometašica! Bilo mi je smiješno kad sam jednog rukometaša pogodila loptom  u čelo, a on je pao na parket!“

Donovan Repka:

„Svi želimo biti uspješni rukometaši kao naš RK Nexe! Oni su primjer marljivih ljudi! Mislim da je u životu jako važno biti uporan!

Želim postati rukometaš!“

Na kraju je ravnateljica Blaženka Kapetanović pozdravila rukometaše, poželjela im uspješnu slijedeću sezonu, puno zdravlja i da se nadalje druže s učenicima i djelatnicima OŠ kralja Tomislava.

Ovom gestom pokazali smo da materijalne stvari nikada ne mogu biti vrijedne kao jedan dječji osmjeh i njihovo zadovoljstvo i sreća.

Možda iz ove generacije izrastu neki novi rukometni prvaci?! Tko zna?!