Humanitarnom prodajom božićnih kolača i slastica prikupljeno 1288 kuna!

Autor: Marija Ivanković, 10. 12. 2010.

U petak 10. prosinca učenici 6.b i 7.b razreda OŠ kralja Tomislava u središtu grada organizirali su prigodnu prodaju božićnih kolača i slastica.

Sve je počelo u rujnu ove godine kada se više razreda naše škole uključilo u projekt UNICEF-a  „Škole za Afriku“ kojemu je cilj prikupiti što više novca kako bi se djeci u siromašnim afričkim državama omogućilo obrazovanje izgradnjom i opremanjem novih škola. Od tada učenici na razne načine prikupljaju novac u ovu svrhu.  Na roditeljskim sastancima razrednice su upoznale roditelje s ovim projektom i oni su se rado uključili pa su tako učenici zajedno sa svojim majkama za današnju prodaju vrijedno pripremali razne kolače i slastice.

Humanitarna akcija danas je okrunjena velikim uspjehom – učenici su u samo dva sata predanoga rada na hladnoći i snijegu uspjeli prodati gotovo sve kolače i zaraditi čak 1288 kuna. Kada su taj iznos pribrojili  prikupljenom novcu od početka školske godine, konačna brojka prikupljenoga novca popela se na čak 1568 kuna!

Prema podatcima UNICEF-a, evo što će se sve tim novcem omogućiti:
-cjelokupan trošak školovanja četvero afričke djece u jednoj školskoj godini
-nabava osnovne opreme za sport i igru u jednoj afričkoj školi
-dva kompleta knjiga i bilježnica za školsku godinu jednog djeteta.

Razrednice Brankica Pavić i Marija Ivanković od srca zahvaljuju svim roditeljima koji su pomogli pripremiti kolače i slastice za prodaju, a posebno zahvaljuju svojim učenicima koji su ih prodavali: Dori Mihić, Dori Kurtek, Luki Strapaču, Dinku Baričeviću, Stelli Stanojević, Ivani Hvizdak, Marku Majcenu i Mihovilu Fedoru. Svi su se složili kako su ponosni na svoj veliki uspjeh i raduju se što će se njihovim doprinosom poboljšati kvaliteta školovanja djece u siromašnim afričkim zemljama.

Izvor: Brankica Pavić