Međunarodni dan ljudi s invaliditetom

Autor: Đurđica Zailac, 7. 12. 2010.

U OŠ kralja Tomislava  Našice obilježen je Međunarodni dan ljudi s invaliditetom na jedan vrlo lijep i human način.

Obilježavanju ovog humanog dana odazvala se Policija u zajednici, predstavnici Vojske Republike Hrvatske, RK „Nexe“,  NK „Našk“  te ŽOK Našice.

Zajedno s učiteljicama i učenicima B-smjene, svi gosti podržali su i obilježili  taj dan.

Ravnateljica škole, Blaženka Kapetanović, pozdravila je sve učenike s invaliditetom : Valentinu Biuklić (7.d), Dijanu Blagajac (5.d), Miju Koljenik (4.a) i Katarinu Barušić (1.a) kao i njihove roditelje te im zaželjela da im sreća bude pratilja kroz  cijeli život. Zahvalila se gostima koji su pronašli slobodno vrijeme te prigodnim darovima darivali učenike povodom njihovog dana.

Glazbeni program osmislili su i nastupali  vjeroučiteljica Barbara Špoljarić, učitelj Danijel Rončević  i  DJ Ewan  (Ivan Kapetanović ), učenice Anamarija Mrak (7.d) , Petra Digula (8.b) , a  pjesmu“Ljepši će postati svijet“ Ante Gardaša pročitala je Ivona Gašparić (6.c).

Za tehniku bio je zadužen domar Goran  Đomešić.

Učenici i učitelji  bili  su oduševljeni programom. Pjesmom i pljeskom podržali su svoje prijatelje!

Na kraju programa, ravnateljica  Blaženka Kapetanović  zahvalila se svim sudionicima programa, a posebno gostima koji su pokazali da imaju veliko srce za naše učenike s posebnim potrebama!

Lijepo je živjeti u zajednici s ovakvim divnim ljudima jer zajedno ćemo učiniti svijet ljepšim!

O svojem utisku darivane djevojčice rado govore.

Mia Koljenik:

„Osjećala sam se dobro zato što su nas svi darivali i bila sam sretna!“

Katarina Barušić:

„Bilo mi je dobro. Svidjelo mi se kako su pjevale učenice naše škole. Posebno mi je bilo drago  što su bili rukometaši jer ih poznajem budući da zajedno idemo na fizikalnu terapiju u našičku bolnicu. Dobila sam puno darova, ali knjige su mi najdraži darak.“

Valentina Biuklić:

„Program mi se posebno dopao. Bilo mi je drago što su nas posjetili rukometaši, odbojkašice, nogometaši, vojska i policija.““

Dijana Blagajac:

„Još sam pod dojmovima! Divno sam se osjećala! To je bio najdraži dan u mom životu! Posebno mi se dopalo što je moj razrednik pjevao za nas i što mi je poklonio cvijeće!“