Sveti Nikola u našičkom Domu kulture

Autor: Martina Kon, 7. 12. 2010.

U ponedjeljak 6. 12. 2010. u Domu kulture Našice održala se prigodna predstava povodom blagdana sv. Nikole. Organizator prigodnoga programa je Društvo „Naša djeca“ Našice u suradnji s izvođačima.

Na samom početku predstave djeca su nestrpljivo očekivala prvi nastup te pljeskom podržala svaku izvedbu.

Program se održao sljedećim redoslijedom: u 9 sati i 45 minuta nastupala su djeca vrtićke dobi -  zbor sa solisticama Doroteom i Sarom. Nakon njih uslijedio je nastup Dječjeg foruma, a zatim mala ritmička skupina i glumačka izvedba. U 10 sati i 45 minuta održao se niz nastupa: zbor sa solisticama Indirom i Lucijom, Dječji forum, mala ritmička skupina, Ritmička skupina „Našičko sunce“ te glumačka skupina.

U 14 sati svoju točku održala je Ritmička skupina „Našičko sunce“ koju  su predvodile učiteljica Blaženka Vrlja i pedagoginja OŠ kralja Tomislava Đurđica Zailac. Ovaj nastup posebno se svidio najmlađima. Učenik Nikola iz 1. razreda oduševljeno je objavio našoj ravnateljici Blaženki Kapetanović kako mu je danas imendan i nakon toga izjavio: "Nastup ritmičke skupine bio mi je najbolji dio predstave!". Nakon uspješne ritmičke skupine slijedio je nastup isto tako uspješnoga Dječjega foruma koji je svojom glumom oduševio sve prisutne. A oduševljenju nije bilo kraja kada se na pozornici svojom izvedbom dokazala ritmička skupina koja je u dva navrata svojim plesom zadivila gledatelje. Veseli glumci sljedeće izvedbe nasmijali su djecu poučnom predstavom i tako ih pripremili za najradosniji dio, ujedno i vrhunac predstave – dolazak sv. Nikole. Omiljeni svetac sve djece svijeta s veseljem je  darivao djecu prigodnim poklonima, a da ni učitelji ne bi otišli kući praznih ruku, pobrinuo se poklanjanjem šiba.

U 19 sati večernju predstavu započeo je zbor sa solisticama Paulom i Petrom, a da ih ne bi zaboravili, Ritmička skupina „Našičko sunce“ ponovno je plesala za sve prisutne. Nastavak programa odvijao se sljedećim redosljedom: mala ritmička skupina, Dječji forum, ritmika i, naravno, gluma. Učenica Josipa iz 3. razreda rekla je: "Predstava je bila odlična, a posebno igrokaz koji mi je bio super!"
Djeca su aktivno sudjelovala u predstavi te velikim pljeskom podržali svaki nastup. Svima su se svidjeli pokloni koje su dobili od Svetog Nikole. Njega su kao posebnoga  gosta pozdravili najglasnijim pljeskom.