Kristina Dudjak i Mirta Szabo osvojile nagrade na međunarodnom natjecanju literarnih radova

Autor: Ana Marošević, 2. 12. 2010.

Učenice naše škole Kristina Dudjak iz 5a razreda i Mirta Szabo iz 8b razreda su sudjelovale i osvojile drugo i četvrto mjesto na natječaju literarnih radova međunarodnoga karaktera u Slovačkoj pod nazivom Literarna Gerbocova Snina.

Ovo je natjecanje u kojem sudjeluje nekoliko europskih zemalja kao npr. Češka, Mađarska, Rumunjska, Švicarska, Francuska, Poljska i dr. pa tako i Hrvatska a radove je trebalo poslati do kraja srpnja.

Kristina je osvojila drugo mjesto u A-kategoriji proze( mlađi učenici ) sa sastavom „Výlet do prírody“ ( Izlet u prirodu ) a Mirta četvrto mjesto u B-kategoriji proze ( stariji učenici) sa svojim radom „Slovenská príroda“ ( Slovačka priroda ).

Izbor tema je bio slobodan, stoga je profesorica Ana Marošević izabrala nekoliko učeničkih radova s različitim temama koje su  sastavili na satu slovačkog jezika i kulture i preko ljeta poslala na navedeni natječaj.

Literarni rad Kristine Dudjak je proizašao iz integracijske  nastave slovačkog i hrvatskog jezika sa diplomiranom učiteljicom Ljiljanom Kubaša a rad Mirte Szabo je bio u korelaciji sa informatikom.

Zbog nedostatka financijskih sredstava a i dalekog puta učenice su primile nagradu preko internetske video veze na završnoj svečanosti dodjele u petak 26. 11. 2010. u 17:00 sati.

U učionici informatike naše škole profesorica Ana,  Kristina i Mirta su se direktno spojili sa Slovačkom sa gradom Snina i ukratko rekli par riječi o našoj školi, učenicima i njihovim radovima te zahvalili na nagradama i pozivu.

Organizatorica svečanosti Gabriela Alušikova je pozvala da se i slijedeće godine aktivno uključimo u natjecanje.

Profesorica informatike Vlatka Zahirović je spretno i bez poteškoća koordinirala uspostavljanje tehničke veze sa Slovačkom i sve je prošlo u najboljem redu.

Nagrađenim učenicama čestitala je i ravnateljica škole Blaženka Kapetanović.