Karaoke natjecanje u našoj školi

Autor: Brankica Živković, 25. 11. 2010.

U srijedu 24. studenoga u našoj se školi održalo natjecanje u pjevanju na karaokama u kojemu je sudjelovalo 14 natjecatelja. Osim učenika naše škole, u natjecanju su sudjelovale i tri učenice iz OŠ Dore Pejačević, Našice te dvije učenice iz OŠ Josipa Jurja Strossmayera, Đurđenovac.

Budući da se natjecanje održalo u našoj športskoj dvorani za vrijeme 5. i 6. sata, natjecatelje su bodrili svi razredi i njihovi razrednici.

Kroz program su nas spretno vodile naše učenice Lea Antunović i Ivona Gašparić, a natjecanje je uz pomoć naše knjižničarke Ivane Ostrički organizirala učiteljica glazbene kulture Marina Hojsak.

Nakon što su svi natjecatelji izveli svoje pjesme uslijedilo je glasovanje stručnog žirija koji su činile članice: Mirta Rilko, Ana Marošević, Branka Lovošević, Mirjana Šutalo-Vulić i Marinela Mikec.

Za to vrijeme sve prisutne pjesmom Kao rijeka počastila je naša vjeroučiteljica Barbara Špoljarić te naš školski zbor pjesmama Rock my soul i Stand by me. Prije proglašenja pobjednika vidjeli smo još i nastup plesne skupine Petre Bakač koju čine učenice naše škole te OŠ Dore Pejačević i Srednje škole Isidora Kršnjavoga.

Pobjednike natjecanja proglasila je učiteljica slovačkoga jezika Ana Marošević.

Evo i rezultata: u kategoriji 1. – 4. razreda  3. mjesto osvojila je Petra Alajica, OŠ kralja Tomislava, s pjesmom Preboli me, 2. mjesto pripalo je Karlu Vuliću, OŠ kralja Tomislava, koji je pjevao U dobru i zlu, a 1. mjesto osvojila je Leonarda Fridl, OŠ Josipa Jurja Strossmayera, Đurđenovac s pjesmom Ja sam za ples.

U kategoriji 5. – 8. razreda podijeljeno je 5 medalja:

1.     mjesto – Jelena Gerendaj, OŠ kralja Tomislava, pjesma Leti do snova

2.     mjesto – Lucija Drozd, OŠ Dore Pejačević, pjesma Holding out for a hero

3.     mjesto – Anamarija Mrak, OŠ kralja Tomislava, pjesma Ne govori sve na glas

4.     mjesto – Ljiljana Šabić, OŠ Josipa Jurja Strossmayera, Đurđenovac, pjesma Čija si

5.     mjesto – Petra Digula, OŠ kralja Tomislava, pjesma Za tebe stvorena

Ovo natjecanje ne bi bilo tako zabavno i prije svega uspješno bez tehničke podrške koju su činili Ivan Kapetanović, učitelj fizike i tehničke kulture Danijel Rončević te naš domar Goran Đomešić.

Čestitamo svim hrabrim sudionicima koji su nas zabavljali, a posebno čestitamo nagrađenima.

Izvor: Dora Dragić, novinarska skupina