Učenici 8. razreda posjetili osječki HNK

Autor: ANTONIJA ŠTAJHOFER, Lara Turza, 13. 11. 2010.

Učenici osmih razreda OŠ kralja Tomislava u ponedjeljak 8. studenoga 2010. uputili su se u  Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku na predstavu Jalta, Jalta.

Pratili su ih njihovi razrednici Marko Žigić, Martina Strapač, Katarina Bukvić i Monika Sobodić , vjeroučiteljica Barbara Špoljarić i učiteljice hrvatskoga jezika Branka Turza i Vesna Kovačević-Tomić. Odlazak u kazalište organizirala je učiteljica glazbene kulture Marina Hojsak. Predstava je započela u 18 sati, a prije toga učenici i učitelji okrijepili su se u McDonaldsu.

Svojim su se kućama vratili oko 22 sata prepuni dojmova. Predstava je svima bila zanimljiva jer ima puno humorističnih scena. Učenicima se najviše svidio lik sluge u vili Aramovski, Samuel.

Ukratko o radnji predstave i glumcima:

Radnja predstave se odvija na Jalti od 4. do 11. veljače 1945. Predstava govori o domarki vile Aramovski i trima sobarima generala. Ruski, engleski i američki generali raspravljaju na Jalti o podjeli svijeta. U međuvremenu njihovi sobari se zaljubljuju u domarku Ninu Filipovnu, te je svaki pokušava osvojiti.

Glumci:

• Nina Filipovna, domarka vile Aramovski (Ljilljana Čokljat)
  • Griša, ruski sobar (Davor Radić)
  • Stenli, engleski sobar (Dali Mor)
  • Lari, američki sobar (Ladislav Vrgoč)
  • Samuel, sluga u vili Aramovski (Nenad Tudaković)

Odlazak u kazalište ostat će im u lijepom sjećanju jer je većina od njih prvi puta vidjela unutrašnjost osječkoga kazališta. Posebno su ponosni bili učitelji koji su ih pratili jer su učenici svojim kulturnim i primjerenim ponašanjem osvjetlali obraz školi koju predstavljaju.