Posjet likovne izložbe Bobe Csik-Pavičić

Autor: Katarina Ocelić, 10. 11. 2010.

Tijekom proteklog tjedna, učenici naše škole posjetili su likovnu izložbu naše cijenjene slikarice Bobe Csik-Pavičić. Izložba se još uvijek može pogledati u izložbenom salonu Zavičajnog muzeja Našice u Dvorcu Pejačević do 26. studenog ove godine.

Učenike su na izložbu povele njihove vjeroučiteljice, nastavnica slovačkog jezika i nastavnica likovne kulture, te su se svi vratili ispunjeni ugodnim dojmovima. Neki od učenika svoje su utiske poželjeli podijeliti s vama:

„Izložba mi se svidjela zato što volim životinje. Bilo je puno slika konja. Najviše mi se svidjela slika tri kobile, sve tri su bile sestre.“

(Iva Vinkešević, 6.b)

„Bilo je puno lijepih slika, ali najviše mi se svidjela slika dječaka koji stoji pokraj konja. Lijepo su se istaknule boje, a konj je bio smeđi, crne grive.“

( Klaudia Pinter, 6.b)

„Kada smo ušli u prostoriju gdje je bila izložba jako smo se iznenadili. U prvoj prostoriji su bile slike konja. Bile su prelijepe. U drugoj prostoriji su bile slike drveća, mrtve prirode i sl. Posebno mi se svidjela slika Pobjednik.“

(Margareta Paulić, 6.b)

„Na izložbi smo promatrali slike konja, u prvoj prostoriji, a u drugoj su bile različite slike, slike prirode. Sve u svemu, zabavili smo se tamo.“

(Augustina Kranic, 6.b)

Učenici su 4.11. posjetili i izložbu fotografija koja je nosila ime  „Jesen našičkih fotografa amatera“ a postav joj je bio u Lovačkoj sali Hotela „Park“ Našice.