Uspjeh učenika naše škole u radionici „MAJSTOR“

Autor: Martina Kon, 9. 11. 2010.

U petak, 5. studenog 2010. godine u Đakovu je održana tehnička radionica na kojoj su učenici OŠ kralja Tomislava Našice postigli zapažen uspjeh.

Zar nije temelj svakog uspješnog društva rad i proizvodnja?

Bez odgađanja – počnimo odmah!

U petak 5. 11. 2010. godine s početkom u 9 sati održala se tehnička radionica „MAJSTOR“ u Gradskoj sportskoj dvorani u Đakovu. Organizatori radionice bili su OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Đakovo i Društvo pedagoga tehničke kulture – „Slavonija“. Radionicu su pripremili Damir Ereš, prof. PTO-a  i Ivan Jukić, prof. PTO-a.

Osnovnu školu kralja Tomislava, Našice predstavljali su učenici 7.a razreda Dominik Vrabac i Mateo Uremović koje je predvodio učitelj tehničke kulture Branko Malenica  i osvojili su uspješno 3. mjesto, što je s obzirom na jakost konkurencije zaista izuzetan uspjeh. Učenici Ivan Kavicki i Josip Blažević iz 7.d razreda koje je predvodio učitelj tehničke kulture Danijel Rončević postigli su također zapažen uspjeh.

Evo što su nam rekli sudionici:

Josip Blažević: „Bilo je jako zabavno. Družili smo se s djecom iz drugih škola. Oko maketa smo se malo namučili, ali bilo je dvadeset ekipa i mi smo bili među najuspješnijima. Poslije natjecanja smo malo razgledavali grad Đakovo i poznatu katedralu.“

Ivan Kavicki: „ Vidjeli smo mnogo novih izuma druge djece, a najbolji je bio rad na novim strojevima za rezanje i brušenje drveta.“

Ova radionica bila je prva u Hrvatskoj takvog tipa. Učenici su se natjecali u izradi tehničke tvorevine na „cool-tool“ strojevima koji su bili primjereni njihovim uzrastima. U prvom dijelu radionice učenici su imali zadatak da u tri sata naprave tehničku tvorevinu služeći se najsuvremenijim strojevima. U drugom dijelu radionice predavali su radove te su ih potom stručnjaci pregledavali. Nakon završenog uratka uslijedilo je natjecanje. Cilj radionice bio je razvijanje motorike, kreativnosti, inovativnosti te ono najvažnije, timskog rada.

Učenici i učitelji izuzetno su zadovoljni postignutim. Naša se škola  ponosi ovim uspjehom te se nadamo da će i ostali učenici i učitelji slijediti njihov pozitivan primjer.