Pomoć za operaciju bolesnoj Ireni iz Vukojevaca

Autor: Đurđica Mašić, 17. 10. 2010.

Učenici 7.e razreda OŠ kralja Tomislava,Našice darovali novčanu pomoć za operaciju bolesnoj Ireni iz Vukojevaca.

Na sat razrednog odjela učenici 7.e razreda OŠ kralja Tomislava iz Našica i razrednica Đurđica Mašić pozvali su u goste majku Irene Grgić iz Vukojevaca koja boluje od multiple skleroze.

Irena ima 27 godina, bila je odlična učenica, završila je za trenera aerobika i diplomirala na Ekonomskom fakultetu u Osijeku. Gospođa Anica Grgić učenicima je rekla  da je Irena u dvadesetoj godini oboljela od vrlo rijetke bolesti multiple skleroze. Ispričala je cijelu povijest Irene bolesti i na koji način se do sada svih sedam godina liječila. Irena je u početku bolesti imala nejasni vid na lijevom oku, manji poremećaj hoda, povremenu prolaznost i ukočenost desne ruke. U početku je kao terapiju dobila interferon injekcije, fizikalnu terapiju. Poslije joj se zdravlje pogoršalo i otišla je u Zagreb na privatnu neurološku polikliniku kod doktorice Maje Roje koja ju je liječila pčelinjim otrovom, injekcijama koje je naručivala iz inozemstva.Terapija je koštala svaki dan  730.00 kuna. Irena više nije reagirala na terapiju i stanje joj se pogoršalo. Ovaj zadnji mjesec obitelj Grgić doznala je za operaciju krvnih žila, koja je pomogla i drugim bolesnim osobama, a nadamo se da bi pomogla Ireni. Ta operacija se radi u inozemstvu u Sloveniji  Kliničkoj bolnici Izoli.Obitelj Grgić stupila je u kontakt s doktorima iz  Slovenije i kako je sa njima dogovoren termin za  operaciju pred kraj jedanaestog mjeseca ove godine. Za tu operaciju potrebno je oko 7.ooo tisuća eura. Irenina  majka naglasila je da je hitno potrebna operacija dok je još oboljela Irena na nogama jer je poslije puno teža situacija ako Irena završi u kolicima nepokretna. Nemaju novaca za operaciju i zbog toga mole tvrtke i  dobre građane cijele Hrvatske, Našica i okolice za pomoć kako bi Irena otišla na operaciju.

Djeca su postavljala pitanja gospođi Anici o bolesti i pozorno slušala odgovore. Na kraju posjeta predsjednik razreda Stjepan Đanić i Ivona Farkaš predali su u ime razreda skromnu novčanu pomoć od  600 kn koju smo prikupili na humanitarnoj prodajnoj akciji prodavajući kolače, pecivo, voće, povrće, ukrasne tikvice, bundevice, gljive, zimnicu… povodom Dana kruha i Dana zahvalnosti i plodova zemlje ispred robne kuće u centru grada Našica.VELIKO HVALA svim građanima Našica koji su sudjelovali u ovoj našoj humanitarnoj prodajnoj akciji i pomogli našoj Ireni.

Gospođa Anica zahvalila se cijelom razredu za novčanu pomoć u ime svoje kćeri Irene i u svoje ime. Obećali smo joj da ćemo joj pomoći koliko budemo mogli. Zaželjeli smo puno sreće s operacijom, da Irena što prije ozdravi i počne se baviti svojom velikom ljubavlju aerobikom.

Molimo sve dobre ljude ako mogu  financijski pomoći neka nazovu broj telefona

091/94 95 773 ili

na račun broj: