Županijsko stručno vijeće ravnatelja Osječko-baranjske županije

Autor: Đurđica Zailac, 14. 10. 2010.

13. listopada 2010. u  OŠ kralja Tomislava u Našicama  održano je Županijsko stručno vijeće ravnatelja Osječko-baranjske županije.

Na samom početku goste je pozdravila ravnateljica Škole, Blaženka Kapetanović,  kao i dogradonačelnik grada Našica Hrvoje Šleder te voditelji ŽSV ravnatelja Josip Mandurić i Jadranka Sabljak.

Goste su na početku  svojim plesno-dramskim nastupom  razveselili članovi pčelarske sekcije „Maja“ učeničke Zadruge „Tomislav“, koju vodi učiteljica Matija Ravlić.

Poslije toga, ravnateljica je skup upoznala s dosadašnjim radom škole.

Na ovako uvaženom skupu, na kojem je sudjelovalo sedamdeset ravnatelja Osječko-baranjske  županije, predavači su bili pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu  Osječko-baranjske županije gđa Ksenija Zbožil, sa suradnicima dr  Marijom Kribl iz Centra za prevenciju i liječenje ovisnosti te Mirelom Sudarić, predstavnicom Agencije za razvoj te načelnica Odjela za inspekcijske poslove Osječko-baranjske županije Sofija Glavaš i Viša prosvjetna inspektorica, Klara Žeravica.

Središnja tema o kojoj je izvjestila pročelnica Ksenija Zbožil  bila je mreža škola na području Osječko-baranjske županije te razvojna strategija škole do 2016. godine. kao i novi  način financiranja škola.

Mirela Sudarić  upoznala je skup s projektnim  idejama za apliciranje u EU fondove.

Načelnica  Odjela prosvjetne inspekcije, Sofija Glavaš i  inspektorica Klara Žeravica upoznale su nas s izmjenama i dopunama  Zakona o osnovnoj i srednjoj školi te suradnjom škole i Odjela za inspekcijske poslove.

Doktorica Marija Kribl govorila je o provedbi  Projekta: „ Testiranje na droge“.

Na kraju skupa tri  su ravnatelja ispraćena u mirovinu: Marko Hojsić, Mato Biuk i Branimir Leko. Svim sudionicima skupa poželjeli da ih zdravlje prati, sreću  u radu.