Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Veronika Suk, 14. 10. 2010.

U ponedjeljak  11. listopada 2010. godine, postavljena je izložba povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje u holu naše škole.

Izložbu je uglavnom osmislila naša vjeroučiteljica Barbara Špoljarić koju smo zamolili da nam kaže sve o tome.

Evo što smo doznali:

Veronika: Što obilježavate ovom izložbom u holu naše škole?

Barbara Špoljarić: Ovom izložbom obilježavamo Dane kruha, odnosno Dane zahvalnosti za plodove zemlje kako bismo potaknuli nastavnike i učenike za zahvalu Bogu na zemlji, na hrani, na kruhu…

Veronika: Što ste sve pripremili za učenike i posjetitelje naše škole?

Barbara Špoljarić: Za sve posjetitelje i učenike pripremili smo plakate koji su radili učiteljice i učenici nižih razreda. Zatim smo pripremili stol sa pekarskim proizvodima na kojem želimo prikazati važnost kruha za čovjekov život. Također, hol je uređen kao jedna jesenska idila. U njoj se nalaze ratarski proizvodi, jabuke, krumpir, lješnjaci, orasi… sve ono što su djeca donijela od svoje kuće.  Učenici su najviše donosili različite oblike bundeva i tikvica koje smo tako lijepo uklopili i postavili na naše nove ormariće.

Veronika: Tko vam je od učenika i učitelja pomagao?

Barbara Špoljarić: U ovom projektu najviše su nam pomogli nastavnica Katarina Ocelić, psihologinja Ivana Habl te Branka Lovošević. A od učenika, učenici 8.a, 8.b te učenice 6.a razreda.

Veronika: Jeste li zadovoljni postignutim?

Barbara Špoljarić: Zadovoljna sam 50/50. Mislim da se može potruditi još i više. Također je potrebna i bolja organizacija.

Veronika: Što biste poručili učenicima naše škole povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje?

Barbara Špoljarić: Poručujem našim učenicima da obilježavanje Dana kruha nije samo službena zahvala, nego je to zahvala Bogu koji nas je stvorio iz ljubavi i dao nam zemlju da ju čuvamo i obrađujemo. To je zahvala za sav naš život kojeg ne bi bilo da nemamo uvjete za njega. Zato budimo svakoga dana zahvalni na početku novoga otkrivanja Božjih darova.

Tako su glasili odgovori naše vjeroučiteljice Barbare koja nam je sve lijepo opisala. No, ako Vas zanima kako to uistinu izgleda, posjetite našu školu i pogledajte sami ovu prekrasnu izložbu.. Veselimo se Vašem dolasku!

Izvor: Novinarska skupina