Humanitarna akcija 7.e razreda

Autor: Đurđica Mašić, 6. 10. 2010.

U subotu 2.10.2010. učenici 7. e razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice,  obilježili  su Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Tim povodom u centru grada Našica ispred robne kuće proveli su humanitarnu prodajnu akciju voća , povrća, ukrasnih tikvica, bundeva, gljiva, zimnice- cikle, pekmeza, đema, kolača, peciva i drugih proizvoda. Prikupljeni novac bit će doniran za liječenje bolesne 27 godišnjakinje Irene Grgić iz Vukojevaca, te za projekt UNICEF-a - Škole za Afriku za Etiopiju. Ove godine u ovom  UNICEF-ovom projektu sudjeluje i naša škola. Želimo pomoći i omogućiti siromašnoj djeci Afrike besplatno školovanje, izgraditi škole, sanitarne čvorove, spremnike za vodu, klupe,stolce,ploče, knjige, školski pribor...Iz cijele Hrvatske u ovom projektu sudjelovat će preko 190 osnovnih i srednjih škola.

Predsjednika razreda Stjepana Đanića dao je intervju novinarki Asji Kurilj za Radio postaju Našice:“Puno ljudi postoji oko nas kojima je potreba naša pomoć, mi želimo pomoći i suosjećamo s njima , nama je žao zato što su oni bolesni i ima puno ljudi kojima je potrebna pomoć u našoj blizini. Prikupljamo novce i za djecu za Afriku zato što smo vidjeli u kakvim uvjetima oni žive  i mi mislimo da je to nehumano i trebaju imati bolje uvjete za učenje i život“.

Učenici su i kroz projekt: „Zdravom hranom i sportom do zdravlja“ građane učili hodati na štulama, skakati u vrećama, bacati potkove, trčati šinje, te su im pokazali još mnoge druge zanimljive stare športove.

Družili smo se s rukometašima DUKLE – Praga iz Češke i počastili ih kolačima. Komunicirali smo na engleskom jeziku, najbolje se snašla Laura Karakaš. Napravili smo zajedničku fotografiju za uspomenu.

Zahvaljujemo se svim roditeljima, bakama, djedovima, DVD-u  Našice zapovjedniku Zvonku Ljubljanoviću i vozaču Marijanu Gajskom koji su nam omogućili prijevoz stvari i sponzorima koji su nam donirali kolače, pecivo...PAPUK d.d. Našice, Pekarnica „SAŠA“ Stanislav Stanojević i  Pekarna „ URBARIJA“ Kolj Koljđeraj i „ KOVAČ- COOP“ gospođi Anđi Kovač koja nam je poklonila jabuke.

Velika HVALA SVIM GRAĐANIMA NAŠICA koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji i pomogli bolesnoj Ireni i siromašnoj djeci Afrike.

U nastavku obilježavanja Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje, učenici 7.e razreda u školu su donijeli ukrasne tikvice kojima su pridonijeli ukrašavanju škole.

Izvor: Đurđica Mašić