Olimpijski dan

Autor: Vlatka Zahirović, 14. 9. 2010.

U petak 10. rujna 2010. učenici OŠ kralja Tomislava Našice prigodno su obilježili Hrvatski olimpijski dan sportskim aktivnostima.

U petak 10. rujna 2010. učenici i učitelji naše škole već tradicionalno su obilježili Hrvatski olimpijski dan. Naime, već četvrti put naša škola raznim sportskim aktivnostima unutar projekta „ Sportom protiv nasilja“  želim ukazati kako ima mnogo nasilja među djecom  na ulicama i u školi. Organizatori obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana bili  su  učitelji  TZK–e Đurđica Mašić, Marko Žigić i Sebastijan Reljac te učenici 7. e razreda.

Ovako je izgledao program obilježavanja:

Zajedničko fotografiranje svih učenika obje smjene u dvorani

• Sastav  Stjepana Đanića, 7.e  razred: HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN
  • Paljenje baklje mira
  • Otrčati nekoliko krugova u dvorani
  • Natjecanje 1.-4. r. – štafetne igre (voditelj: učitelj TZK-a Sebastijan Reljac)
  • Natjecanje 5.-8. r.- povlačenje užeta (učitelji TZK-a  Đurđica Mašić i Marko Žigić)
  • Nogometna utakmica između reprezentacije A i B smjene  (sudac: učitelj TZK-a  Marko Žigić)

Evo što je o Hrvatskom olimpijskom danu u svom sastavu rekao Stjepan Đanić, 7.e:

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN – 10.9.2010.

HRVATSKI OLIMPIJSKI  ODBOR ( HOO) osnovan je 10.9.1991. godine, pokreće novu športsku manifestaciju pod nazivom HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN ( HOD ), koji se već 4. godinu obilježava u našoj školi i u cijeloj Hrvatskoj.

Cilj ove manifestacije je masovnije uključivanje građana, djece od vrtićke,  osnovnoškolske i srednjoškolske dobi u razne oblike sportskih aktivnosti po vlastitom izboru, tjelesnoj spremnosti, prema zdravstvenom stanju osobe ( trčanje, vožnja biciklom, rolanje, skejtanje, povlačenje užeta, skakanje u vreći , sportske igre, igranje šaha, pješačenje… ) i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a naročito djece i mladih.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN potiče građane, djecu i mlade na bavljenje sportskim aktivnostima i ovim programom provodi se edukacija djece i mladih koji su obuhvaćeni obrazovnim sustavom kroz koji će dobiti osnovne informacije o pokretu i njegovom značenju u svijetu.

Budući da je poveznica svih sudionika obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana BIJELA MAJICAkao simbol MIRA, PRIJATELJSTVA  i  RAZUMIJEVANJA, naša poruka jest da bi se djeca trebala što više baviti sportom i boraviti što više  na sportskim terenima kako bi izbacili negativnu energiju  iz sebe.

Priredba je započela paljenjem baklje.

Sportske aktivnosti započele su trčanjem.

Nakon toga, učenici od 5. do 8. razreda održali su natjecanje u povlačenju užeta, a učenici od 1. do 4. razreda su se natjecali u štafeti na poligonu sa zadacima.

Za kraj je održana nogometna utakmica između reprezentacija A i B smjene.

Izvor: Dora Dragić, 7.c