Eko fotka 2010

Autor: Đurđica Mašić, 3. 7. 2010.

U OŠ Ferdinandovac otvorena je izložba fotografija pristiglih na natječaj za učeničku ekološku fotografiju Eko-fotka. Učenici naše škole su sudjelovali u natječaju. Ivoni Farkaš 6.e, Matei Jurešić 6.d i Brigiti Kukuruzović 7.c uručena su priznanja za fotografije

Svoj projekt Eko-fotka OŠ Ferdinandovac, jedna od najstariji eko-škola u RH, provodi 9. godinu za redom. Cilj ovoga projekta je poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu, te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom. Projekt je  zahvaljujući svojoj kvaliteti dosegnuo državnu razinu pa u njemu sudjeluju škole iz cijele Hrvatske.

Pokrovitelji ovogodišnje Eko-fotke su Općina Ferdinandovac i Koprivničko-križevačka županija, a generalni pokrovitelj ovog projekta je već nekoliko godina Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH. Na ovogodišnji natječaj pristiglo je čak 913 fotografija iz 72 škole, a za izložbu je odabrano 165 fotografija. Svake godine Natječaj ima dvije teme.  Tema B Ovo nanosi bol našoj maci Prirodi je stalna tema svake godine. Tema A ovogodišnjeg natječaja bila je Ljekovito bilje moga zavičaja. Naziv fotografije je "Grm u dvorištu".

Ivona Farkaš  učenica 6.e razreda sudjelovala je na tom natječaju i dobila je priznanje Za izložbeni rad u natječaju za učeničku fotografiju jer je od 913 pristiglih radova iz 72 škole iz cijele Hrvatske ušla u najuži izbor od 165 fotografija koje su prikazane na izložbi. Ivona je sudjelovala na temu A Ljekovito bilje moga zavičaja.

Matea Jurešić,  učenica 6.d razreda, sudjelovala je na tom natječaju i dobila priznanje za fotografiju "Dying snowdrop" na temu B: Ovo nanosi bol mojoj majci prirodi.

Brigita Kukuruzović,  učenica 7.c razreda, sudjelovala je na tom natječaju i dobila priznanje za fotografiju "Kockavica" na temu A: Ljekovito bilje moga zavičaja

mentor: Marija Ivanković